آموزش رفع مشکل اتصال آیفون به کامپیوتر

آموزش رفع مشکل اتصال آیفون به کامپیوتر

اگر قصد اتصال  گوشی آیفون خود را به کامپیوتر یا لپ تاپ دارید و در هنگام اتصال آیفون به کامپیوتر دچار مشکل شده اید، مثلاً گوشی توسط کامپیوتر و یا لپ تاپ شناسایی نشد می توانید روش های کاربردی مقاله زیر را برای اتصال امتحان کنید.

اطمینان یافتن از سلامت کابل

در اولین مرحله از سالم بودن کابل آیفون یا  Lighting Cable اطمینان حاصل فرمایید و بررسی کنید کابل دچار قطعی پارگی و شکستگی نباشد. به این منظور گوشی را به وسیله کابل آیفون به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل نمایید در صورتی که گوشی شارژ شد کابل سالم است. در غیر این صورت کابل را عوض نموده و با کابل سالم امتحان نمایید.

تعویض درگاه USB

اگر کابل سالم بود مطمئن شوید درگاه USB سیستم که کابل را به آن متصل نمودید نیز سالم است یا خیر. معمولاً هر سیستم دارای چند درگاه USB می باشد. کابل را به درگاه دیگری متصل نمایید ومجدداً اتصال را بررسی کنید.

آپدیت ورژن iTunes

اگر پس از بررسی کابل و درگاه مشکل حل نشد، احتمال دهید این مشکل یک مشکل نرم افزاری باشد و مثلاً ممکن است عدم سازگاری iTunes شما با نسخه نصبی ios دستگاهتان باعث بروز این مشکل شده باشد. جهت رفع این مشکل می بایست ورژن iTunes را آپدیت نمایید. برای آپدیت آیتونز ابتدا نرم افزار آیتونز را باز کرده و سپس به مسیر Help > Check for Updates بروید تا چک کنید که آیا آپدیت جدیدتری برای نرم افزار موجود است یا خیر.

آپدیت ویندوز

راه دیگر رفع مشکل عدم اتصال آیفون به کامپیوتر یا لپ تاپ، آپدیت ویندوز است iTunes بیشترین سازگاری را با ویندوز 10 دارد. اگر از ویندوز XP یا 7 استفاده می کنیدویندوز 10 را جایگزین آن ها نمایید و اگر در حال حاضر از ویندوز 10 استفاده می کنید، آن را به آخرین نسخه ارتقا دهید.

ریست کردن ویندوز و آیفون

اگر تمامی مراحل بالا را انجام دادید اما هم چنان مشکل رفع نشد آیفون و ویندوز را ریست نمایید مسیر Settings > General > Reset > Erase All Content and Settings را برای آیفون و مسیر Settings > Update & Security > Recovery > Reset this PC را برای ویندوز پشت سر بگزارید توجه کنید با انجام این کار تمامی اطلاعات شما حذف خواهد شد قبل از انجام  این روش از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

در آخر می توانید از تیم پشتیبانی اپل نیز کمک بگیرید. پس از برقراری ارتباطT مشکل خود را به صورت دقیق با آن ها در میان بگذارید و دستور العمل ها و راهکار های پیشنهادی آنها را اجرا نمایید تا مشکل شما رفع شود.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *