آموزش ساخت استوری اینستاگرام |طراحی استوری اینستاگرام با فوتوشاپ

آموزش ساخت استوری اینستاگرام |طراحی استوری اینستاگرام با فوتوشاپ

چگونه یک استوری اینستاگرام طراحی کنیم؟

روزانه میلونها استوری در اینستاگرم قرار داده میشود، شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که استوری های زیادی در اکانت خود قرار میدهید اما چقدر برای شکل ظاهری استوری خود وقت میگذارید؟

شکل ظاهری استوری یکی از مهمترین عنصر بازدید از استوری شماست، ممکن برای شما هم پیش آمده که از محتوا و شکل استوری خوشتون اومده باشه و از آن اسکرین شات گرفته و ذخیره کرده اید. خوب در این مطلب با کمک نرم افزار فوتوشاپ به شکل بسیار ساده و روان طراحی یک استوری ساده را به شما آموزش میدهیم. پس با ما همراه باشید.

ابتدا نرم افزار فوتوشاپ رو اجرا کنید و در صفحه باز شده یک سند جدید ایجاد کنید. روزانه میلونها استوری در اینستاگرم قرار داده میشود، شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که استوری های زیادی در اکانت خود قرار میدهید

اما چقدر برای شکل ظاهری استوری خود وقت میگذارید؟ شکل ظاهری استوری یکی از مهمترین عنصر بازدید از استوری شماست، ممکن برای شما هم پیش آمده که از محتوا و شکل استوری خوشتون اومده باشه و از آن اسکرین شات گرفته و ذخیره کرده اید.

خوب در این مطلب با کمک نرم افزار فوتوشاپ به شکل بسیار ساده و روان طراحی یک استوری ساده را به شما آموزش میدهیم. پس با ما همراه باشید. ابتدا نرم افزار فوتوشاپ رو اجرا کنید و در صفحه باز شده یک سند جدید ایجاد کنید.

1- در کادر باز شده در قسمت Name میتوانید یک اسم برای فایل خود بنویسید.
2- در قسمت Width سایز 1080 را وارد کنید

3- در قسمت ارتفاع Height سایز 1920 را وارد کنید

4- در قسمت Resolution  عدد 72 را وارد کنید

و در آخر روی Ok کلیک کنید.

برای قرار دادن یک عکس در پس زمینه میتوانید در سایت گوگل کنار نوشته خود 1080×1920 را وارد کنید، مثلا یک تصویر از طبیعت کنار Nature سایز را وارد کنید که سرچ به این شکل می شود Nature 1080×1920

در میان تصاویری که یافت شده یکی را به دلخواه انتخاب کنید و آن را ذخیره کنید.فایل مورد نظر را با ماوس مستقیم وارد فوتوشاپ میکنیم ( یا می توانید اگر با مرورگر فایرفاکس کار می کنید از درون مرورگر درگ و دارپ کنید داخل فوتوشاپ) و در آخر  بعد از اینکه در مکان درست قرار دادیم روی کیبورد کلید Enter را فشار میدهیم.

1- در قسمت نوار ابزار ها ابزار نوشته Text را انتخاب کنید.

2- در پنل بالا نوع فونت خود را انتخاب کنید (در اینجا ما فونت IranSans  را انتخاب کردین(

3- در همان پنل میتوانید سایز فونت خود را میتوانید انتخاب کنید.

4-  از این قسمت نیز میتوانید رنگ نوشته خود را انخاب کنید ( روی آن کلیک و بعد از انتخاب رنگ روی اوکی کلیک  کنید)

5- سپس روی تصویر کلیک کنید و شروع به نوشتن کنید.

دقت کنید برای زیبا تر شدن نوشته ها بهتر است نوشته را را در مرکز تصویر قرار دهید.

برای اضافه کردن کادر میتوانید از ابزار Rectangular Tool استفاده کنید. در جعبه ابزار کلیک سمت راست کرده و سپس انتخاب کنید. در  پنل بالا قسمت Fill میتوانید رنگ کادر خود را انتخاب کنید.

روی تصویر با ماوس بکشید تا یک شکل مستطیل ایجاد شود. سپس روی آن یک نوشته ایجاد کنید. در اینا مثلا اسم یک شخص یا وب سایت میتوانید قرار دهید.

آموزش ساخت استوری اینستاگرام |طراحی استوری اینستاگرام با فوتوشاپ

کار ساخت یک استوری ساده به پایان رسید. دقت داشته باشید که با انتخاب عکس مناسب و انتخاب نوع فونت وکادر فونت میتوانید استوری را زیبا و خلاقانه طراحی کنید.

همچنین سعی کنید نوشته ها را از چهار طرف مقداری فاصله بدهید به این دلیل که در برخی تلفن های همراه ممکن است تصویر شما کمی زوم و یا برش بخورد.

پس  سعی کنید حدود 4 میلیمتر از چهار طرف نوشته یا تصویری که میخواهید دیده شود را قرار ندهید تا تمام گوشی ها بتوانند استوری شما را کامل مشاهده کنند.

برای ذخیره کردن فایل و قرار دادن آن در استوری:

از منوی File

و روی Save As… کلیک کنید

یا میتوانید روی کیبورد کلید های Shift+Alt+S را فشار دهید. *برای استفاده از کلید های میانبر مطمئین شوید زبان ویندوز روی انگلیسی است.

پنجره ای برای شما باز میشود که در آن محل ذخریه سازی از شما سوال می شود. بعد از وارد کردن آدرس محل ذخیره، در قسمت File name نام فایل خود را وارد کنید و در قسمت Save as type  پسوند فایل را روی حالت JPEG را انتخاب کنید و در آخر روی Save کلیک کنید.

بعد کلیک روی Save  صفحه ای برای شما باز میشود در قسمت Quality  عدد 12 را وارد کنید و یا میتوانید آن را روی حالت Large file و یا آن را روی حالت  Maximum قرار دهید تا تصویر شما با بالاترین حد کیفیت ذخیره شود.

دقت کنید که هر سه حالت یک نوع کیفیت را به شما میدهد، ما پیشنهاد میکنیم برای سرعت بخشیدن به کار Quality را روی عدد 12 قرار دهید و روی Ok  کلیک کنید تا تصویر شما روی کامپیوتر شما ذخیره شود.

تصویر ذخیره شده را روی گوشی خود منتقل کنید و سپس برنامه اینستاگرم را اجرا کنید به استوری خود را اضافه کنید. میتوانید برای دانلود فایل PSD  این پروژه روی دانلود کلیک کنید.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *