بازیابی اطلاعات SD کارت

بازیابی اطلاعات SD کارت

امروزه با توجه به نیاز و تفاوت قیمت گوشی های یک مدل با حجم بیشتر، افراد بسیاری برای گسترش فضای ذخیره سازی گوشی خود اقدام به خرید و استفاده از کارت های حافظه (Secure Digital) یا به صورت مخفف و معمول تر SD کارت ها می کنند و می توان گفت تقریبا 80 درصد از کاربران گوشی همراه اطلاعات شخصی و مهم خود را از حافظه گوشی به کارت حافظه انتقال می دهند تا از پر شدن فضای گوشی و کاهش سرعت پردازش گوشی خود جلوگیری نمایند.

کارت های حافظه  از لحاظ ابعاد فیزیکی به سه دسته تقسیم می شوند:

SD Cards: ابعاد این نوع کارت حافظه،24*32 میلی‌متر است. که در کامپیوتر های شخصی استفاده می شوند.

Mini SD cards: ابعاد نوع دوم 20* 21.5 میلی‌متر است. این کارت حافظه ها منسوخ شده اند.

Micro SD cards: ابعاد کارت حافظه نوع سوم فقط 15*11 میلی‌متر می‌باشد و بسیار کوچک هستند و در حال حاضر از محبوبیت بالایی برخوردارند.

کارت های SD ذخیره ساز مناسبی برای اطلاعات شخصی نظیر عکس و فیلم ها و اطلاعات مربوط به شغل می باشد که با قابلیت های بالا و در حجم های مختلف و بالا نه تنها برای استفاده در گوشی همراه بلکه برای مصارف مهم دیگر نظیر تبلت ها، جهت ذخیره سازی عکس در دوربین های عکاسی، دستگاه های پخش صوتی نظیر اسپیکر ها و هدفون و کنسول های بازی، و ابزار راهیابی جی پی اس به کار برده می شوند و به دلیل کاربرد های پیشرفته، قابلیت ذخیره سازی هر نوع داده مانند نرم افزار، آهنگ، ویدیو، فایل ها متنی و همچنین بالا بودن سرعت ذخیره سازی و شناسایی اطلاعات بسیار مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است.

کارت حافظه ها از مهم ترین تجهیزات عکاسان محسوب می شود و عکاسان به دلیل کم بودن فضای دوربین خود مجبورند از آن ها استفاده نمایند

Sd کارت ها به دلیل ابعاد بسیار کوچک و ظریف در صورت عدم مراقبت سریعاً دچار شکستگی و آسیب می شوند.

یکی از مزایای این قطعه کوچک سخت افزاری، قابلیت ذخیره اطلاعات، حذف و ذخیره سازی مجدد به دفعات بی نهایت می باشد. به صورت ساده تر مانند سی دی ها و دی وی دی یک بار مصرف نیستند.

در کنار این مزیت بزرگ، عیب پاک شدن اطلاعات ضروری بر اثر مشکلاتی نظیر ویروس یا به صورت سهوی توسط خود کاربر وجود دارد. و یا شخص پس از حذف اطلاعات موجود در کارت حافظه مجدداً به آن احتیاج پیدا می کند.

SD کارت ها اصولاً اطلاعات مهمی را بر روی خود جا داده اند و پس از حذف اطلاعات، کاربر بسیار از حذف شدن اطلاعات مهم یا اسناد و مدارک و خاطرات خود ناراحت خواهد شد. و ممکن است برای بازگردانی آن ها روش های موجود در اینترنت را امتحان نمایید و یا از نرم افزار های بازیابی اطلاعات استفاده نماید و ناشی گری های وی و نداشتن اطلاعات صحیح در زمینه بازیابی اطلاعات و تصور غلط شخص در مورد هزینه های بالا بازیابی ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به اطلاعات و کارت حافظه خود وارد نمایید و خسارت های بیشتری را وارد می نماید.

پس از حذف اطلاعات جای هیچ نگرانی نیست. بدون انجام روش های مخرب و خودسرانه و با کمک متخصصان مرکز آی آر تعمیر صاحب اطلاعات حذف شده کارت حافظه خود باشید.

اطلاعات حذف شده پس از مدتی و تا قبل از جایگذین شدن اطلاعات جدید به صورت کامل از کارت حافظه حذف نخواهند شد. پس جهت افزایش شانس ریکاوری اطلاعات SD کارت از ذخیره اطلاعات جدید خودداری نمایید.

چنانچه به هر دلیل بر اثر سهل انگاری و اتفاق و یا حذف عمدی اطلاعات خود را از دست دادید

متخصصان آی آر تعمیر با تکیه بر دانش و با استفاده از تجهیزات پیشرفته بروز دنیا، ابتدا به یافتن عیب کارت حافظه می پردازند و مشخص می کنند اطلاعات کارت حافظه حذف شده یا پنهان شده است و یا SD کارت از لحاظ سخت افزاری دچار مشکل می باشد یا خیر. سپس بعد از عمل عیب یابی، به نسبت مشکل موجود  اقدام به رفع آن می نمایند.

بیشترین موارد مراجعه مربوط به کارت های SD حذف شدن اطلاعات می باشد. این مرکز با دارا بودن تجربه و بهره مندی از تکنسین های توانا در زمینه ریکاوری اطلاعات و همراهی آن ها با تکنولوژی های پیشرفته قادر به ریکاوری اطلاعات کارت حافظه شما عزیزان با بهترین کیفیت و بالا ترین سرعت  می باشد.

توصیه می شود به دلیل اهمیت اطلاعات حذف شده برای ریکاوری اطلاعات تنها به مراکز معتبر و دارای سابقه درخشان مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *