رفع خطای MSVCP140.dll در ویندوز

رفع خطای MSVCP140.dll در ویندوز

 شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که در هنگام اجرای نرم افزار یا بازی با ارور The program can’t start because MSVCP140.dll is missing from your computer برخورد کرده باشید و قادر به اجرای برنامه ی موردنظر نبودید.

برای اجرای بسیاری از برنامه ها، لازم است که فایل MSVCP140.dll در سیستم رایانه شما موجود باشد.

MSVCP140.dll یک پرونده DLL) Dynamic Link Libraries) با اندازه 626 کیلوبایت است که در پوشه System32 قرار دارد و توسط Microsoft Visual Studio نصب شده است. ، که دستورالعمل هایی را که برخی از برنامه ها برای اجرابه آن نیاز دارند را به آنها  ارائه می دهد.

 اگر هر پرونده DLL از بین رود یا حذف شود ، چنین پیام های خطایی را روی صفحه خود مشاهده می کنید.

پیام خطایی متداول که هر از گاهی تکرار می شود. وقتی کاربر می خواهد بازی های آنلاین ، WordPress و سایر خدمات را راه اندازی کند ،

مشاهده شده است که خطای “MSVCP140.dll ” اغلب در هنگام اجرای WordPress WAMP Server, Skype  به خصوص نسخه 7.33.0.104 رخ می دهد.

روش برطرف کردن ارور

نصب مجدد برنامه

اگر خطای “MSVCP140.dll ” تنها در اجرای برنامه ای خاص روی داد. ممکن است فایل “MSVCP140.dll ” آن حذف شده باشد.

به همین دلیل برنامه را  از طریق Cntrol Panel حذف کنید و اطمینان حاصل نمایید که تمامی فایل های آن نیز حذف شده باشد. سپس مجدداً برنامه را نصب نمایید .

آپدیت ویندوز

آپدیت ویندوز راه حلی برای رفع مشکلات پیش آمده می باشند.  برای رفع خطای نیز می توان با آپدیت ویندوز خود مشکل را حل نمود.

رفع ارور"MSVCP140.dll " از طریق CMD

در این گزینه از Command Prompt برای اجرای اسکنر داخلی بنام System File Checker استفاده می شود. در صورت خراب شدن هر یک از پرونده های سیستم ، اسکن SFC قادر به تشخیص و ترمیم آن خواهد بود ،

از طریق فشردن دکمه پنجره یا Windows به همراه R پنجره Run نمایش داده می شود. عبارت CMD  را در آن تایپ نمایید.

پس از باز شدن پنجره سیاه رنگ Command Prompt عبارت sfc / scannow را تایپ نمایید و Enter بزنید.

پس از انجام موفقیت آمیز دستور سیستم را Restart  نمایید.

نصب مجدد Visual C ++

پرونده MSVCP140.dll بخشی از Visual C ++  می باشد که در صورت حذف پرونده .dll آن را حذف و از طریق سایت مایکروسافت آخرین نسخه آن را دانلود و نصب نمایید. نصب مجدد Visual C ++ باعث رفع مشکل MSVCP140.dll می شود.

پرونده MSVCP140.dll بخشی از بسته ویژوال C ++ توزیع مجدد برای ویژوال استودیو 2015 است. (نیازی نیست که این را بدانید ، اما این بسته اجزایی را که ویندوز برای اجرای برنامه های C ++ نیاز دارد) فراهم می کند.)

بهترین روش برای رفع خطای MSVCP140.dll روش نصب مجدد ویژوال می باشد.

دانلود فایل MSVCP140.dll

تنها فایل MSVCP140.dll را برای سیستم خود دانلود نمایید ولی در بیشتر مواقع این راه جوابگوی مشکل شما نخواهد بود ولی امتحان آن ضرری ندارد. فایل را از سایت Dll-files.com که مرجع دانلود فایل های DLL است ، دانلود کنید.

کپی کردن فایل از سیستم دیگر

 در صورت امکان فایل حذف شده را از کامپیوتر مطمئن  دیگر کپی نموده و در مسیر فایل MSVCP140.dll کپی نمایید.

چک نمودن سطل زباله

 ممکن است شما به طور ناخواسته فایل  MSVCP140.dll. را پاک کرده باشید ولی تا زمانی دکمه های Shift+Delete استفاده نکرده باشید، فایل ها داخل سطل زباله ویندوز باقی خواهند ماند. به دنبال فایل MSVCP140.dll بگردید در صورتی که آن را یافتید ، گزینه Restore تا فایل بازگردانی شود.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *