Skip to content
رفع مشکل بالا نیامدن PS4

رفع مشکل بالا نیامدن PS4

یکی از مشکلات بسیار نگران کننده ای که کاربران بازی PS4 (PlayStation 4) گاهی با آن مواجه می شوند بالا نیامدن دستگاه می باشد که با فشردن دکمه Power دستگاه روشن نمی شود و یا روشن شده و زمان کوتاهی نگذشته مجدداً خاموش می شود. و یا پس از زدن دکمه پاور صدای بوق خفیفی به گوش می رسد و چراغ آبی اطراف دکمه Power دستگاه در حالت چشمک زن قرار می گیرد.

علل خرابی دستگاه PS4

خرابی منبع  تغذیه

عدم اتصال برق

خرابی یا تضغیف سوکت

جمع شدن گردو غبار و آلودگی داخل  دستگاه

مشکلات سخت افزاری

اگر مشکل به وجودآمده برای کنسول بازی شما مربوط به سخت افزار دستگاه نباشد، با انجام روش هایی که در این مقاله به آن می پردازیم می توانید مشکل بالا نیامدن PS4 را برطرف نمایید با ما همراه باشید.

روش های رفع مشکل بالا نیامدن PS4

قطع و وصل مجدد کابل برق

اولین روشی که می بایست برای برطرف نمودن این مشکل، انجام دهید،  اتصال برق پشت دستگاه را قطع نموده  و پس از گذشت زمان کوتاهی (60 ثانیه) مجدداً وصل نمایید. و دکمه پاور را فشار دهید. در صورتی که مشکل حادی وجود نداشته باشد با انجام این روش مشکل برطرف خواهد شد.

خاموش نمودن دستگاه برای مدتی

ابتدا با نگه داشتن دکمه پاور دستگاه PS4 را کاملاً خاموش نمایید سپس اتصال برق را قطع کنید و حدود 30-60 دقیقه از دستگاه استفاده نکنید و مجدد اتصال برقرار نمایید و توسط دکمه پاور روشن نموده و بررسی نمایید که مشکل رفع شده یا خیر.

وارد کردن ضربه خفیف به دستگاه PS4

شاید این روش کمی عجیب و غیر عقلانی به نظر برسد ولی روشی کاربردی برای حل مشکل بالا نیامدن دستگاه PS4 می شود.ضربات به حدی نباشد که دستگاه آسیب ببیند و دچار شکستگی شود ضربات خفیف و آرام به دستگاه وارد نمایید.

تمیز نمودن گرد و غبار از دستگاه PS4

یکی از دلایلی که ممکن است مشکل خرابی PS4 را ایجاد نماید، انباشته شدن گرد و غبار در میان قطعات داخلی کنسول بازی است که برای رفع مشکل این مشکل باید با استفاده از اسپری های مخصوص  عما گرد گیری و غبار رویی از قطعات دستگاه  

وارد نمودن دیسک به دستگاه

می توانید با وارد کردن دیسک به دستگاه به صورت آرام و بدون اعمال زور و فشار باعث روشن شدن دستگاه شوید. ابتدا کابل برق را نتصل مایید  دیسک را وارد نموده به محص روشن شدن دستگاه دیسک را خارج نمایید.

خرید سیستم گیم نت | خرید سیستم کافی نت
فروش قطعات دست دوم | فروش قطعات دست دوم اصفهان
تعمیر مانیتور | تعمیر ماینتور در اصفهان

بخش نظرات 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *