روش قطع صدای شاتر دوربین گوشی های آیفون

روش قطع صدای شاتر دوربین گوشی های آیفون

حذف صدای شاتر مشکلی ست که در تنظیمات دوربین گزینه ای برای آن در نظر گرفته نشده است به همین دلیل روش های حذف صدای شاتر را در این مقاله آموزش می دهیم.

کاهش صدای گوشی

صدای گوشی را از طریق Control Center کم نمایید. سپس اقدام به عکاسی نمایید.

استفاده از دکمه iPhone Ringer

آسان ترین روش برای قطع صدای عکس گرفتن گوشی های آیفون استفاده از دکمه ی  iPhone Ringer که در سمت چپ قرار دارد، می باشد. دارای دو حالت Ring/Silent می باشد در هنگام عکس برداری آن را روی Silent قرار دهید توجه داشته باشید با انجام این کار تمامی صدا های گوشی قطع می شوند پس از انجام عکس برداری دکمه را به حالت Ring برگردانید.

عکاسی با دکمه کاهش ولوم

روش دیگر برای عکاسی بدون شاتر استفاده از دکمه کاهش ولوم می باشد. توجه داشته باشید در هنگام عکاسی چندین بار زدن دکمه کاهش صدابه منظور کم کردن صدا، عکس های متوالی گرفته می شود برای کم نمودن صدای گوشی قبل از وارد شدن به صفحه ی دوربین این کار را انجام دهید.

عکاسی بااتصال هنذفری

روش ساده دیگری که جهت قطع صدای شاتر می توان انجام داد  استفاده از هنذفری می باشد در این صورت صدای شاتر تنها در هنذفری شنیده می شود.

عکاسی هنگام فیلم برداری

یکی دیگر از روش های ساده حذف صدای شاتر دوربین عکس برداری هنگام فیلم برداری می باشد. دوربین را باز کنید شروع به فیلم برداری کنید و در همین هنگام عکاسی نمایید.

عکاسی هنگام پخش آهنگ

عکاسی در هنگام پخش آهنگ صدای شاتر را حذف می کند. پخش صوتی را باز کنید آهنگ پلی نمایید و به عکسی بپردازید.

عکاسی با Live Photos

در آیفون 6s به بالا که دارای قابلیت Live Photos می باشد، با فعال سازی این قابلیت صدای شاتر حذف می شود. مسیر Settings > Camera > Preserve Settings را دنبال کنید و گزینه ی Live Photos را فعال نمایید. این قابلیت با علامت سه دایره متحد المرکز زرد رنگ بالای صفحه دوربین نمایش داده می شود که می توانید از همان جا خاموش و روشن نمایید.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *