Skip to content
روش های آپدیت ایکس باکس وان ، رفع مشکلات آپدیت

روش های آپدیت ایکس باکس وان ، رفع مشکلات آپدیت

کمپانی مایکروسافت، کنسول های بازی ایکس باکس را به صورتی طراحی نموده که همانند دیگر کنسول ها برای بازی آنلاین، اجرای بهتر و با کیفیت تر، برطرف شدن باگ ها و مشکلات و اضافه شدن بخش ها و مراحل جدید به بازی ها  نیاز به آپدیت و به روز رسانی دارد دارد برای انجام این کار نیز می بایست دائماً به اینترنت دسترسی داشته باشد و گاهاً مشاهده شده به دلیل به روز نبودن و به تعویق انداختن آپدیت، بازی قادر به اجرا نبوده است. برنامه آپدیت ایکس باکس وان به گونه ای طراحی شده که به صورت خودکار انجام می گیرد و نیاز به آپدیت دستی توسط گیمر نمی باشد. ولی اگر کنسول بازی شما به آپدیت نیاز دارد و آپدیت به صورت خودکار انجام نمی شود این مقاله را دنبال مایید تا با روش های آپدیت ایکس باکس وان آشنا شوید.

ایکس باکس وان قابلیت آپدیت به هر دو روش خودکار و هم به روش دستی توسط کاربر را دارد و برای انجام روش آپدیت نیز به صورت جداگانه روش هایی موجود می باشد. که می توان آپدیت ها را از سرور خود ایکس باکس بارگیری نمود و یا فایل آپدیت روی فلش ریخته شده و سپس در ایکس باکس نصب گردد.

روش آپدیت خودکار ایکس باکس وان (Xbox one )

اگر مایلید که به روز رسانی های لازم به صورت خودکار توسط کنسول دانلود و نصب شود و دیگر نیاز به اقدام شما برای آپدیت کنسول نباشد روش زیر را انجام دهید

دکمه ایکس باکس روی دسته کنسول را فشار داده تا وارد راهنمای کنسول شوید.

مسیر Settings > All Settings > System > Updates & downloads را طی نمایید.

 سپس به مسیر Power & startup > Power mode & startup بروید.

و اطمینان اصل نمایید که Power mode بر روی گزینه Instant-on تنظیم شده باشد و گزینه Keep my console, games & apps up to date را نشانه گذاری کنید.

روش های آپدیت ایکس باکس وان ، رفع مشکلات آپدیت
راهنمای دکمه های دستگاه ایکس باکس وان

روش آپدیت دستی ایکس باکس وان (Xbox one)

اتصال به اینترنت را بررسی نمایید سپس برروی دکمه ایکس باکس موجود بر دسته کنسول دوبار ضربه وارد نمایید تا به صفحه راهنما وارد شوید سپس گزینه Setting و مجدد  All Setting را انتخاب نمایید.

 و پس از آن مسیر زیر را طی نمایید.

System > Console info & updates > Update console

در بخش آپدیت کنسول اگر آپدیتی موجود باشد نمایش داده می شود. در این صورت،کنسول شما کاملاً به روز است و به احتیاجی به آپدیت ندارد.

با انجام روش بالا هر زمانی گیمیر چک نماید و خود اقدام به بروز رسانی کند، آپدیت انجام می شود و دیگر به صورت خودکار انجام نخواهد شد.

روش آپدیت با فلش باکس وان (Xbox one)

در ابتدا فلش دیسک خود را پیش از انتقال فایل آپدیت با فرمت NTFS فرمت نمایید. این کار را با اتصال فلش به کامپیوتر و کلیک راست بر روی آیکون فلش و سپس گزینه Format از منو انتخاب نمایید و  File System بر روی NTFS قرار دهید.

سپس فایل فایل دانلود شده ی آپدیت ایکس باکس وان را از حالت فشرده خارج نموده، فایل systemupdate$ را به صورت مستقیم و بدون قرار دادن در فایل دیگر درون فلش دیسک کپی کنید

سپس کنسول را خاموش نموده و اتصال برق و کابل LAN (در صورت وجود) را قطع کنید. فلش را به کنسول متصل نمایید و سپس اتصال برق را وصل نموده . دکمه های Bind (دکمه همگام سازی دسته) و Eject (دکمه خارج نمودن دیسک) را همزمان بفشارید و در همین حالت دکمه Power را هم بفشارید. پس از گذشت 5 ثانیه تنها دکمه پاور را رها نمایید و دو دکمه دیگر را همچنان به مدت 10 الی 15 ثانیه نگه دارید تا کنسول مجدداً راه اندازی شود و آن ها را رها نمایید. پس از شناسایی فلش دیسک اقدام به نصب فایل آپدیت کن و منتظر بمانید تا عملیات تقریباً ده دقیقه ای نصب کامل شود.

روش های آپدیت ایکس باکس وان ، رفع مشکلات آپدیت
راهنمای دکمه های دستگاه ایکس باکس وان

رفع مشکلات احتمالی در هنگام آپدیت

راه اندازی مجدد ایکس باکس

برخی از خطا های به وجود آمده برای کنسول بازی با راه اندازی مجدد دستگاه رفع می شود و راه حل پیچیده ای برای رفع آن ها وجود ندارد و تنها با خاموش نمودن کامل دستگاه و مجدداً روشن نمودن آن، خطای ایکس باکس به سادگی رفع خواهند شد.

ریست نمودن دستگاه

روش Reset نمودن با راه اندازی مجدد متفاوت است می توان گفت شبیه به بازگشت به کارخانه در تنظیمات تلفن های همراه می باشد با این تفاوت که اطلاعات شما از بین نخواهد رفت. با ریست کردن کنسول، به روز رسانی متوقف و دستگاه خاموش و پس از چند ثانیه به صورت خودکار روش می شود با انجام این روش هم برخی از خطا های به وجود آمده ای مانند خطای “Something went wrong screen” رفع می شوند.

روش ریست نمودن ایکس باکس

ایکس باکس را خاموش نمایید  و از دو شاخه دستگاه را برق خارج نمایید. 3 ثانیه صبر نموده و مجدداً اتصال برق را به حالت قبل باز گردانید.

دکمه های Bind (دکمه همگام سازی دسته) و Eject (دکمه خارج نمودن دیسک) بر روی ایکس باکس وان را به صورت همزمان نگه دارید سپس دکمه Power را نیز فشار داده و رها نمایید در این هنگام صدای بوق مانندی از دستگاه شنیده می شود فشار دادن دکمه ها را تا زمانی که برای بار دوم صدا را شنیدید ادامه دهید و سپس آن دو دکمه را رها نمایید.

از بین گزینه هایی که مشاهده می نمایید، Reset this Xbox را از داخل منو روی صفحه انتخاب کنید.

در مرحله بعد گزینه گزینه Keep Game and Apps را انتخاب کنید. توجه داشته باشی در صورت انجام مدادن این مرحله تمامی اطلاعات شما و بازی هایتان حذف می شود و به تنظیمات اولیه خود باز می گردد. سپس مشکل به وجود آمده در طول بروز رسانی رفع شده و مجدد اقدام به انجام بروز رسانی نمایید.

قطع بودن اینترنت

یکی از دلایل دیگر انجام نشدن آپدیت یا توقف آن قطع بودن اتصال به اینترنت می باشدپیش از به روز رسانی از اتصال کنسول به اینترنت اطمینان حاصل نمایید.

قطع بودن اینترنت

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است بروزرسانی کنسول ایکس باکس وان را را دچار مشکل نماید و مانع از انجا آن شود، پر بودن فضای هارد دیسک می باشد. در صورت بروز خطا فضای هارد دیسک را بررسی نمایید و در صورت نبود فضای لازم مواردی را حذف نمایید.

امیدوارم با انجام یکی از روش های فوق قادر به انجان آپدیت کنسول بازی خود شده باشید با تشکر از همراهی شما عزیزان.

خرید سیستم گیم نت | خرید سیستم کافی نت
فروش قطعات دست دوم | فروش قطعات دست دوم اصفهان
تعمیر مانیتور | تعمیر ماینتور در اصفهان

بخش نظرات 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *