روش های انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا

روش های انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا

با اجرای طرح ریجستری تلفن های همراه، پس از فروش و خرید تلفن همراه می بایست نسبت به انتقال مالکیت تلفن همراه از طریق سامانه همتا اقدام نمایید در صورت عدم انتقال ممکن است به دلیل سو استفاده سودجویان از IMEI تلفن همراه دیگر آنت دهی سیم کارت شما امکان پذیر نباشد. توجه داشته باشید. انجام این کار برای انتقال موقت مثلاً قرض دادن لزومی ندارد جهت فروش یا انتقال دائم تلفن همرا مبی بایست تغییر مالکیت صورت پذیرد که در این مقاله به آموزش سه روش انتقال مالکیت تلفن همراه می پردازیم با ما همراه باشید.

روش اول : استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷*

ابتدا کد #۷۷۷۷* را از در شماره گیر گوشی خود وارد نمایید و شماره گیری کنید.

سپس از منوی همتا با انتخاب عدد 3 گزینه انتقال مالکیت را انتخاب نمایید.

با انتخاب گزینه انتقال مالکیت در صفحه جدید لیست تمام تلفن آهای همراهی که سند آن ها به نام شما در سامانه همتا ثبت شده با کد IMEI نمایش داده می شود. شماره گزینه کد IMEI تلفن همراهی را که قصد انتقال مالکیت آن را دارید را از بین گزینه ها انتخاب کنید. اگر کد IMEI تلفن همراه خود را نمی دانید پیش از انجام مراحل بالا نسبت به یافتن کد IMEI تلفن همراه خود با شماره گیری کد #۰۶#* اقدام کنید.

پس از انتخاب کد IMEI تلفن همراه مورد نظر، شماره خریدار را وارد نمایید و گزینه ارسال را بزنید.

سپس در مرحله آخر با وارد نمودن عدد 1 و انتخاب گزینه ارسال، مراحل بالا و انتقال مالکیت کد IMEI مورد نظر را به شماره ای که وارد کردید تایید می نمایید.

سپس بعد از تایید انتقال مالکیت پیغامی مبنی بر ارسال کد فعالسازی به شماره ای که وارد نمودید نمایش داده می شود.

پیامکی به محتوای زیر به تلفن همراه خریدار ارسال می شود سپس از طریق همان کد #۷۷۷۷* با استفاده از کد ارسال شده اقدام به فعالسازی نمایید.

روش دوم : استفاده از استفاده از سایت سامانه همتا

برای انتقال از طریق سایت ابتدا وارد سایت شوید. در سایت مشخصات خود نظیر نام و نام خانوادگی، شماره تلفن  و کد ملی را جهت ثبت نام وارد نمایید. تا وارد پنل کاربری سامانه همتا خود شوید.

سپس در پنل کاربری بخش مدیریت دستگاه ها را انتخاب نمایید. لیستی از تلفن های همراهی هایی که به نام شما ثبت شده اند با شنناسه دستگاه و مدل تلفن همراه نمایش داده می شود در بالای صفحه گزینه انتقال مالکیت / فروش را انتخاب نمایید. سپس شماره خریدار جدید را وارد نمایید و سپس گزینه ی انتقال مالکیت را بزنید. پس از انجام مراحل کد فعال سازی به شماره خریدار پیامک می شود و توسط آن می توان انتقال مالکیت را انجام داد.

روش سوم : استفاده از اپلیکیشن همتا تلفن همراه

یک روش دیگر جهت انتقال مالکیت نرم افزار همتا می باشد. ابتدا آن را دانلود و نصب کنید. نرم افزار همتا را اجرا نمایید سپس گزینه ی انتقال مالکیت در سامانه همتا را انتخاب نمایید.

سپس در بخش مشخصات خریدار در فیلد انتقال به شماره سیم کارت خریدار شماره خریدار را وارد نمایید و گزینه آبی رنگ انتقال را بزنید. پس از انجام مراحل کد فعال سازی به شماره ارسال می شود که آن را در گوشی جدید از طریق سامانه همتا  فعال سازی نمایید.

با استفاده از انجام یکی از سه روش بالا می توانید انتقال مالکیت تلفن همراه را در سامانه همتا انجام دهید. و لازم به پیمودن هر سه روش نیست.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *