روش های رفع مشکل عدم شناسایی و خواندن SD کارت

روش های رفع مشکل عدم شناسایی و خواندن SD کارت

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شما ممکن است اتفاق افتاده باشد، عدم شناسایی کارت حافظه توسط تلفن همراه می باشد که  منجر می شود داده های کارت حافظه در تلفن همراه نمایش داده نشود. آی آر تعمیر برای رفع مشکل عدم شناسایی کارت حافظه به شما چند راه پیشنهاد خواهد داد.

روش تشخیص مشکل

ابتدا جهت تشخیص مشکل کارت حافظه در صورتی که امکان دارد کارت حافظه خود را در تلفن همراهی دیگر گذاشته یا به رایانه شخصی متصل نمایید:

در صورتی که اطلاعات کارت حافظه شما در دستگاه های دیگر نمایش داده شد، کارت حافظه شما مشکلی ندارد و مشکل از گوشی شما یا اسلات کارت حافظه گوشی می باشد. که می بایست به مراکز معتبر تعمیر مراجعه کنید.

در غیر این صورت اگر مشکل عدم نمایش اطلاعات در دستگاه های دیگر نیز اتفاق افتاد و کارت SD شناسایی نشد، مشکل از کارت است و باید مراحل زیر را برای رفع مشکل عدم شناسایی کارت حافظه انجام دهید.

اطمینان حاصل یافتن از سلامت کارت حافظه

یکی از اقداماتی که لازم است انجام دهید چک کردن کارت حافظه می باشد. بررسی نمایید کارت SD شما دارای شکستگی و آسیب فیزیکی نشده باشد. اگر SD کارت شما دچار خرابی های فیزیکی شده است، باید با آن و اطلاعاتش خدافظی نمایید و به فکر خرید کارت حافظه باشید.

فرمت کارت حافظه

یکی از روش هایی که در صورت سالم بودن کارت حافظه می توان برای حل مشکل عدم شناسایی آن انجام داد، فرمت کارت حافظه می باشدکه همچنین  مشکل ارور هایی مثل SD Card corrupted ، SD Card damaged ،  memory card corrupted را برطرف می نمایید. اما توجه داشته باشید با فرمت کارت حافظه تمامی اطلاعات آن از بین خواهد رفت.

برای انجام این کار، کارت حافظه خود را به کامپیوتر وصل نمایید و بر روی آیکن آن در مای کامپیوتر کلیک راست سپس از منو گزینه ی Format را انتخاب نمایید تا داده های SD Card حذف شود.

توجه : این روش را در صورتی انجام دهید که اطلاعات کارت حافظه برای شما مهم نباشد.

Unmount نمودن کارت حافظه

جهت رفع مشکل عدم شناسایی کارت حافظه به تنظیمات گوشی بروید از انتهای منو Storage یا حافظه را انتخاب نمایید.

در بخش کارت حافظه یا همان SD CARD گزینه ی Mount SD card را انتخاب نمایید و سپس Unmount SD card را زده تا کارت حافظه مجدداً راه اندازی شود.

آپدیت درایو کارت حافظه

یکی از دلایل دیگر عدم شناسایی کارت حافظه قدیمی بودن درایور کارت SD می باشد به همین دلیل قادر نمی باشد کارت حافظه را شناسایی نماید. برای رفع این مشکل روش زیر را انجام دهید.

کارت حافظه را به کامپیوتر متصل نمایید

سپس  بر روی This PC (ویندوز 10) یا My Computer  (ویندوز 7) کلیک راست نمایید از منو روی گزینه ی Manage کلیک نمایید.

از منوی سمت چپ گزینه ی device manager انتخاب کنید. در صفحه جدید بر روی  مثلث کنار گزینه ی USB Serial Bus controllers کلیک نموده و علامت تعجب زرد رنگ را مشاهده خواهید کرد.

بر همان گزینه کلیک راست نمایید و گزینه Update Driver Software را انتخاب نمایید.

سپس بر عبارت Search automatically for updated driver software کلیک نمایید و اجازه دهید نصب درایو کاملاً انجام شود و سیستم را ریستارت نمایید.

استفاده از دستور CHKDSK

مانند بالا بر روی This PC (ویندوز 10) یا My Computer  (ویندوز 7) کلیک راست نمایید از منو روی گزینه ی Manage کلیک نمایید.

از منوی سمت چپ گزینه ی Disk Management انتخاب کنید. دستگاه را در درایو پیدا کنید. بررسی کنید آیا کامپیوتر قادر به تشخیص کارت حافظه است یا خیر.

پنجره RUN را با فشردن همزمان کلید های win و R باز نمایید سپس CMD را تایپ نموده و OK را بزنید.

سپس عبارت chkdsk D: /f را  را در پنجره مشکی CMDتایپ نموده و Enter  را بزنید.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *