حل مشکل عدم اتصال کامپیوتر و لپ تاپ به اینترنت گوشی و وای فای ویندوز 10

روش های حل مشکل عدم اتصال کامپیوتر به اینترنت گوشی و وای فای در ویندوز 10

اتصال کامپیوتر یا لپ تاپ به اینترنت با استفاده ار اتصال کابل LAN و یا اتصال بی سیم هات اسپات به مودم، فرآیندی بسیار ساده و کارا می باشد. همچنین امروزه با پیشرفت فناوری اکثر گوشی های همراه از قابلیت اشتراک گذاری اینترنت بهره مند هستند و امکان Share نمودن اینترنت بسیار آسان و در دسترس می باشد. اما گاهی به دلیل اتفاق افتادن برخی مشکلات ممکن است اتصال اینترنت برقرار نشود. از این رو در این مقاله جند روش رفع مشکل عدم اتصال مامپیوتر به هات اسپات گوشی و مودم را به شما همراهان عزیز آموزش می دهیم.

بررسی های اولیه

ابتدا بررسی نمایید که مشکل عدم اتصال تنها برای کامپیوتر یا لپ تاپ شما اتفاق افتاده است یا خیر بدین منظور گوشی یا سیستم دیگری را به مودم یا هات اسپات گوشی متصل نماییددر صورت وجود مشکل مشابه خطا از سوی مرکز اشتراک گذاری اینترنت یعنی همان مودم یا هات اسپات گوشی می باشد و می بایست خطا از همان سو رفع شود در غیر این صورت اگر تنها سیستم شما قادر به اتصال به اینترنت نبود و دستگاه های امتحان شده متصل شدند روش های زیر را امتحان کنید.

ریست نمودن دستگاه گیرنده اینترنت

در وهله اول کامپیوتر و لپ تاپ خود را یکبار خاموش و روشن یا ریست نمایید. و مجدداً اتصال اینترنت را وصل نموده و بررسی کنید مشکل رفع شده است یا خیر.

ریست نمودن دستگاه فرستنده اینترنت

اگر باز هم مشکل پا برجا بود گوشی و مودم را ریست نمایید. این روش نیز در برخی موارد باعث رفع مشکل خواهد بود.

غیر فعال نمودن برنامه های محدودیت دار

فایروال و آنتی ویروس خود را موقتاً غیر فعال نمایید چون احتمال دارد از اتصال سیستم به شبکه ناشناس جلوگیری به عمل آورند.آن ها را غیر فعال نموده و دستگاه را به اینترنت متصل نمایید در صورت رفع شدن مشکل آنتی ویروس و فابر وال را به حالت اولی باز گردانید.

غیر فعل نمودن Metered connection

فعال بودن این بخش نیز ممکن است یکی از موانع اتصال سیستم به اینترنت باشد برای غیر فعال سازی آن مسیر Settings>Network & Internet>WiFi را طی  نمایید. سپس شبکه شده کلیک نموده و در این قسمت باید گزینه Set as metered connection روی حالت خاموش (off) قرار گیرد.

شبکه متصل را با انتخاب گزینه Forget از دستگاه حذف نمایید سپس کامپیوتر را ریستارت کنید و مجدد به همان شبکه متصل شوید.

استفاده از قابلیت Troubleshooter برای بررسی اینترنت

یکی از بهترین راه های رفع مشکل اتصال اینترنت، کمک گرفتن از Troubleshooter ویندوز می باشد. از طریق منوی استارت، وارد Setting  شوید سپس گزینه Update & Security انتخاب نموده و از منوی سمت چپ، Troubleshoot را انتخاب نمایید.

از شما پرسیده می شوداین قابلیت را برای چه بخشی می خواهید اعمال نمایید گزینه Internet Connections کلیک نموده و Run the Troubleshooter را بزنید. صبور باشید تا مشکل اتصال توسط ویندوز بررسی و رفع شود.

قابلیت Troubleshooter برای آداپتور شبکه جهت رفع عدم اتصال گوشی به کامپیوتر با کابل و USB

در صورت بر طرف نشدن مشکل از همین طریق آداپتورهای شبکه را نیز مورد بررسی قرار دهید . تمامی مراحل این روش با مراحل بالا یکسان می باشد تنها به جای انتخاب گزینه Internet Connections، گزینه Network Adapters را انتخاب نمایید. و منتظر باشید تا مشکل از سوی ویندوز بازرسی شود.

نمایید گزینه Internet Connections کلیک نموده و Run the Troubleshooter را بزنید. صبور باشید تا مشکل اتصال توسط ویندوز بررسی و رفع شود.

ریست نمودن تنظیمات شبکه ویندوز

با انجام این روش تمامی تنظیمات شبکه ویندوز حذف می شود.

از طریق منوی استارت وارد تنظیمات (Setting) ویندوز شوید. گزینه Network & Internet را انتخاب نمایید.سپس تبStatus ارا انتخاب نمایید. در انتهای صفحه باز شده بر روی عبارت آبی رنگ Network reset کلیک نمایید. سپس در پنجره مربوطه نیز  مجدداً بر روی دکمه Network reset کلیک نمایید.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *