Skip to content
آینده بیت کوین

بیت کوین در ماه دسامبر 2021 از مرز 80هزار دلار فراتر می رود

بیت کوین چیست و چگونه کار میکنید؟

بیت‌کوین یک پول نقد دیجیتال غیرمتمرکز است که نیاز به واسطه‌هایی مانند بانک‌ها و دولت‌ها را از بین می‌برد و در عوض از یک شبکه رایانه‌ای همتا به همتا برای تایید خرید مستقیم بین کاربران استفاده می‌کند.

پول شما به شکل سنتی (مانند دلار آمریکا در حساب بانکی شما) توسط دولتی که آن را صادر می کند حمایت و تنظیم می شود. از سوی دیگر، بیت کوین از طریق ترکیبی از فناوری همتا به همتا (شبکه ای از افراد، بسیار شبیه به کسانی که در ویکیپدیا صفحه ای را ویرایش میکنند) و کدگذاری نرم افزار محور، انجام شده و غیرقابل ردیابی می‎باشد. در حقیقیت این رمزارز به جای اقلام با ارزش فیزیکی، مانند طلا یا نقره، که امنیت آنها توسط دولت و بانک ها اعمال میشود از طریق بلاک چین محافظت می‎شود. هر بیت کوین اساساً یک فایل کامپیوتری است که در یک برنامه «کیف پول دیجیتال» در تلفن هوشمند یا رایانه ذخیره می شود. افراد می توانند بیت کوین (یا بخشی از یک بیت کوین) را به کیف پول دیجیتال شما ارسال کنند و شما می توانید بیت کوین را برای افراد دیگر ارسال کنید. هر تراکنش در یک لیست عمومی به نام بلاک چین ثبت می شود که این امکان ردیابی تاریخ بیت کوین ها را فراهم می کند تا افراد را از خرج کردن سکه هایی که مالک آن نیستند، کپی کردن یا لغو تراکنش ها باز دارد.

مردم چگونه بیت کوین دریافت می کنند؟

سه راه اصلی برای دریافت بیت کوین وجود دارد.

  • شما می توانید بیت کوین را با استفاده از پول واقعی خریداری کنید.
  • شما می توانید چیزهایی را بفروشید و به مردم اجازه دهید با بیت کوین به شما پرداخت کنند.
  • می توان آنها را با استفاده از رایانه ایجاد کرد. این روش در حقیقت با استفاده از دستگاه های ماین که به آنها ماینر می‎گویند استخراج کرد.
bitcoin_mining_irtamir

بیت کوین های جدید چگونه ایجاد می شوند؟
برای آنکه شبکه و سیستم بیت کوین عمل کند، کاربران می‎توانند دستگاه ها (دستگاه های ماینینگ) و کامپیوترهای خود را برای ترانکش ها برای تمامی کاربران سراسر جهان انجام دهند. این کامپیوترها برای کار با مسائل و محاسبات پیچیده ریاضی استفاده می‎کنند در قبال این کار به کاربران پاداش داده شده که این پاداش می‎تواند واحدی از یک بیت کوین باشد. اما این محاسبات و پردازش‎ها برای جلوگیری از تولید بیش از حد بیت کوین ها روز به روز دشوارتر می شود. به همین دلیل است که اگر اکنون ماینینگ را شروع کرده اید، ممکن است سال ها طول بکشد تا یک بیت کوین به دست آورید و ممکن است در نهایت بیشتر از ارزش بیت کوین برای رایانه خود پول خرج کنید.

چرا بیت کوین ها ارزشمند هستند؟
چیزهای دیگری غیر از پول وجود دارد که ما آنها را با ارزش می دانیم مانند طلا و الماس. بیت کوین ها ارزشمند هستند زیرا مردم مایلند آن ها را با کالاها و خدمات واقعی و حتی پول نقد مبادله کنند. به طور خلاصه، بیت کوین توسط ریاضیات پشتیبانی می شود. با این ویژگی ها، تنها چیزی که برای حفظ ارزش پول لازم است اعتماد و پذیرش است. در مورد بیت کوین، این را می توان با تعداد کاربران، بازرگانان و استارت آپ های رو به رشد آن اندازه گیری کرد. مانند سایر ارزها، ارزش بیت کوین فقط و مستقیماً از افرادی است که مایل به پذیرش آن به عنوان پرداخت هستند.

چرا مردم بیت کوین می خواهند؟
برخی از مردم این واقعیت را دوست دارند که بیت کوین توسط دولت یا بانک ها کنترل نمی شود.
مردم همچنین می توانند بیت کوین های خود را نسبتاً ناشناس خرج کنند. اگرچه همه تراکنش‌ها ثبت می‌شوند، هیچ کس نمی‌داند کدام «شماره حساب» متعلق به شماست، مگر اینکه به آنها بگویید. ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، در ژانویه 2021، در یک گفتگوی آنلاین با کاربران رسانه های اجتماعی گفت که از حامیان بزرگ بیت کوین است. او حتی تا آنجا پیش رفت که بیوگرافی توییتر خود را به «#bitcoin» تغییر داد. ماسک در سال‌های اخیر بارها حمایت خود را از ارزهای آنلاین نشان داده و به دلیل ثروت و نفوذ شخصی خود باعث تحرکات عمده در ارزش‌های آنها شده است. ماسک به دلیل نفوذ بالای خود در برخی مواقع حتی با یک توییت به افزایش قابل توجه ارزش بیت کوین شد.

blockchain_bitcoin_irtamir

آیا بیت کوین امن است؟
هر تراکنش به صورت عمومی ثبت می‌شود، بنابراین کپی کردن بیت‌کوین، ساختن بیت‌کوین‌های جعلی یا خرج کردن آن‌هایی که مالک آنها نیستید بسیار دشوار است. همچنین سرقت هایی از وب سایت هایی صورت گرفته است که به شما امکان می دهد بیت کوین های خود را از راه دور ذخیره کنید. ارزش بیت کوین از زمان ایجاد آن در سال 2009 در طول سال ها بالا و پایین شده است و برخی افراد فکر نمی کنند که تبدیل پول واقعی خود به بیت کوین بی خطر باشد. این نگرانی توسط اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، در اکتبر 2020 بیان شد. او عنوان کرد که در مورد افرادی که از بیت کوین برای پرداخت استفاده می کنند بسیار عصبی است و به سرمایه گذاران اشاره می کند که قیمت بیت کوین بسیار دارای نوسان است. منظور او این بود که ارزش بیت کوین هر لحظه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و سرمایه گذاران می توانند پول زیادی را از دست بدهند. اما حقیقت ماجرا این است که بیت کوین به عنوان باارزشترین رمزارز دنیا خود را اثبات کرده است و جای نگرانی حداقل تا امروز وجود نداشته و ارزش این رمزارز دیجیتال همواره صعودی بوده است.

چه در انتظار بیت کوین در ماه آینده می باشد؟
همانطور که بالاتر خواندید، بیت کوین ارزش خود را هیچ گاه بشدت از دست نداده است و همیشه سیر صعودی را تجربه کرده است. پس با توجه به نمودارهای ارزشی بیت کوین، در ماه منتهی به سال 2021 ارزش بیت کوین از 62 هزار دلار بالاتر رفته و تخمین زده شده که بیت کوین به 70 هزار دلار خواهد رسید و در پایان سال 2022 قیمت و ارزش هر یک بیت کوین به 100هزار دلار خواهد رسید. در مجموع ماه دسامبر را میتوان ماه طلایی دانست چرا که از نظر بسیاری از کارشناسان کریپتوکارنسی همواره در ماههای پایانی سال روند رو به رشدی دارند و بیت کوین نیز از این قائده مستثنی نیست، انتظار می رود که در ماه دسامبر سال 2021 بیت کوین رقمی بالغ بر 80هزار دلار را بدست آورد. 

خرید سیستم گیم نت | خرید سیستم کافی نت
فروش قطعات دست دوم | فروش قطعات دست دوم اصفهان
تعمیر مانیتور | تعمیر ماینتور در اصفهان

بخش نظرات 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *