ضبط ویدئو از صفحه نمایش در ویندوز | آموزش

ضبط ویدئو از صفحه نمایش در ویندوز | آموزش

فیلم گرفتن از صفحه نمایش

بسیاری از کاربران برای اشتراک گذاری اطلاعات خود در کامپیوتر و یا فروش آموزش های خود نیاز به ابزار هایی برای ضبط ویدئو از صفحه نمایش دارند.یا برخی از گیمر ها برای اشتراک گذاری تجربه های خود در فضای بازی نیاز به این کار پیدا میکنند.

ابزار های ضبط ویدئو از صفحه نمایش در ویندوز

برای ضبط ویدئو از صفحه نمایش از ابزار های مختلفی استفاده میشود. ویندوز 10 این قابلیت را دارد که بدون استفاده از هرگونه نرم افزاری این کار را برای کاربران انجام دهد.

در نسخه های قدیمی تر ویندوز میتوان این کار را با استفاده از برنامه پاور پوینت انجام داد. در ادامه این مطلب قصد داریم نحوه فیلم گرفتن از صفحه نمایش را به این دو روش بیان کنیم. و در نهایت به معرفی دو برنامه برای این کار خواهیم پرداخت.

ضبط فیلم از صفحه نمایش در ویندوز10

برای این کار کلید میانبر Win + G را بزنید و پس از آن تیک گزینه ای که در بالای پنجره ظاهر میشود را فعال کنید.حالا مجددا بر روی دکمه ضبط کلیک کنید و ظبط را آغاز کنید.

با کلید های ترکیبی Win + G ضبط ویدئو از همه صفحه نمایش خواهد بود. اگر خواستید تنها از یک پنجره در سیستم خود فیلم برداری کنید آن پنجره را باز کرده و کلید های ترکیبی Win + Alt + G را بزنید و ضبط خود را آغاز کنید.

در حین انجام فیلم برداری پنجره مربوط به ضبط ناپدید میشود. در حین ضبط، تایمر و گزینه های مربوط به ضبط را میتوانید در گوشه صفحه نمایش خود ببینید. پس از پایان ضبط میتوانید ویدئو ی ضبط شده خود را در آدرس Video > Captures ببینید.

ضبط فیلم از صفحه نمایش با برنامه Power Point

در نسخه های قبل از ویندوز 10 که قابلیت ضبط ویدئو را در خود ندارند میتوان از برنامه پاورپوینت برای ضبط ویدئو در محیط ویندوز استفاده کرد.

برای این کار برنامه پاور پوینت را در سیستم خود باز کنید، اسلاید اول را انتخاب کرده و وارد تب Insert شوید. در این تب گزینه Screen Recording که در تصویر مشخص شده انتخاب کنید.

پس از آن محدوه ضبط خود را در صفحه نمایش انتخاب کنید و بر روی گزینه Record کلیک کنید. برای خاتمه دادن به عملیات ضبط بر روی گزینه Puss کلیک کنید و پنجره مربوط به ضبط را ببندید.

حالا ویدئوی ضبط شده توسط شما در برنامه پاور پوینت اضافه شده که با راست کلیک کردن بر روی آن و انتخاب گزینه Save Media as میتوانید محلی برای ذخیره سازی آن مشخص کنید.

Camtasia Studio

برنامه Camtasia Studio یکی از بهترین نرم افزار های موجود برای ضبط ویدئو از صفحه نمایش است و امکاناتی برای ساخت آموزش های الکرونیکی و ویرایش ویدئو دارد که بسیار کاربردی هستند.

ضبط ویدئو از صفحه نمایش در ویندوز | آموزش

Bandicam

برنامه Bandicam هم یکی دیگر از نرم افزار های موجود برای ضبط ویدئو از صفحه نمایش در محیط ویندوز است. این برنامه از میزان رم کمتری استفاده میکند. به همین دلیل میتوان از آن به صورت همزمان با برنامه های سنگین و بازی های متفاوت استفاده کرد.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *