تغییر فونت پیش فرض در ورد

تغییر فونت پیش فرض در ورد

برخی اوقات در ایجاد متناوب فایل های ورد برای ایجاد اسناد، نوشته ها و مطالب مختلف تغییر فونت و اندازه قلم و تنظیمات دیگر کاری تکراری، وقت گیر و خسته کننده خواهد بود.

در ادامه این مطلب به تنظیماتی اشاره خواهیم داشت که بوسیله آنها میتوانید ویژگی هایی مثل استایل فونت، افکت فونت و رنگ فونت را به صورت های جداگانه در زبان های فارسی و انگلیسی در حالت پیشفرض تغییر دهیم.

چگونه فونت پیش فرض ورد را تغییر دهیم

این آموزش در ورژن های 2007 تا 2019 یکسان است. برای انجام این تنظیمات برنامه را اجرا کنید. در محیط در تب Home و در بخش فونت بر روی مربع کوچکی که در گوشه پایین سمت راست این بخش است کلیک کنید.

ویا میتوانید از کلید های ترکیبی Ctrl + D در محیط برنامه استفاده کنید تا پنجره مربوط به تنظیمات فوت باز شود. در این پنجره که دارای چهار بخش برای تنظیمات است، میتوانید تغییراتی که میخواهید را اعمال کنید. قسمت اول Complex script برای نوع و اندازه فونت فارسی.

بخش دوم Latin text برای تنظیمات نوع و اندازه فونت انگلیسی و بخش سوم برای تنظیم رنگ و قسمت آخر مربوط به افکت نوشته ها است. پس از اعمال تغییرات مورد نظر خود بر روی گزینه Set As Default کلیک کنید.

در پیغامی که ظاهر میشود طبق تصویر بر روی گزینه دوم (All documents based on normal template) کلیک کرده و برای ذخیره تغییرات OK را بزنید. گزینه دیگری که در پیغام آخر وجود دارد (This document only) برای اعمال تغییرات تنها بر روی همین نوشته است.

2 دیدگاه

  1. با سلام
    متنی فارسی در ورد 2019 موجود است . زمانی که میخواهم آنرا ویرایش کنم کلمات تایپ شدم با فونت Arial تایپ شده و به هیچ وجه تغییر نمیکند. چگونه این مشکل را رفع کنم.

    • آیا فونت فارسی نصب کرده اید؟ زمانی این مشکل است که فونت های شما نصب نباشند و به صورت پیش فرض از فونت جهانی Arial استفاده می کند. چک کنید فونت های شما بدون مشکل باشند و نصب شده باشند قطعاً مشکلتان برطرف خواهد شد. نهایت اینکه یک نسخه دیگر از آفیس را نصب کنید و دوباره مجدد تست کنید.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *