Skip to content

رمز ارز چیا چیست؟ روش استخراج چیا چگونه است؟

رمزارز دوست دار محیط زیست نیز پا به عرصه رقابت های ارزهای دیجیتال گذاشته است. رمزارز چیا را می توان به عنوان شگفت انگیزترین ارز دیجیتالی لقب داد. زیرا این رمزارز به منابع پرمصرفی همچون کارت های گرافیک و پردازنده مرکزی نیاز ندارد و تنها از هارد دیسک شما برای این منظور بهره می گیرد. دلیل معروفیت چیا به دوست دار محیط زیست به همین جهت است و این بلاک چین جدید را ارز سبز نیز می نامند. به جهت کم مصرف بودن این ارز می توان پیش بینی کرد که به سرعت جای خود را در بازار اصلی باز خواهد کرد و تبدیل به ارز اصلی در این حوزه بدل خواهد شد. می توان گفت ارز چیا در کمتر از یکسال آینده به مبلغ حدود 10 هزار دلار خواهد رسید و قطعاً بهترین گزینه برای دوست داری ماینینگ به حساب می آید. این روزها که بیت کوین با گرانی بیش از حد منابع آن و مصرف انرژی فوق العاده بالا  و مشکل محیط زیستی آن دچار نوسانات بسیاری شده است و عملاً ورود به این عرصه اشتباه بسیار زیادی می باشد. بهترین گزینه را می توان ارزچیا لقب داد که از آینده بسیار روشنی برخوردار می باشد.

تاریخچه شکل گیری ارز چیا

مخترع اپلیکیشن پر قدرت و محبوب بیت تورنت رمزارز چیا را در سال 2019 اختراع کرد. امروزه بر قدرت و قیمت ارزهای دیجیتال پیوسته اضافه می شود و پرقدرت ترین و محبوب ترین آنها بیت کوین است. بیت کوین صاحب رکوردهای عجیب در سال 2020 و 2021 است و افزایش ارزش خارق العاده ای داشته است. با این وجود آلت کوین ها (Altcoin) یا همان جایگزین های ارز بیت کوین به سرعت در حال رشد می باشند و بهترین آنها در حال حاضر ارز چیا است.

آلت کوین چیست ؟

آلت کوین یا Altcoin ارزهای جایگزینی هستند که بعد از بیت کوین اختراع شدند ، کلمه آلت برگرفته از Alternate یعنی جایگزین است. پس مابقی ارزهای دیجیتالی بعد از بیت کوین یک نوع آلت کوین هستند. یکی از این آلت کوین ها که رقیب قدری برای بیت کوین هست چیا نام دارد  که همانطور که گفتیم توسط مخترع بیت تورنت برام کوهن عرضه شده است.

استخراج ارز دیجیتالی چیا

چیا نیز مانند همه رمزارزها مبتنی بر بلاک چین می باشد و روش کارش Proofs of Space and Time می باشد ؛ این بدان معنا است که ماینر از فضای هارد دیسک برای استخراج استفاده می کند. اما بیت کوین بر مبنای Proof of Work کار میکند. یعنی به مصرف انرژی خیلی زیادی نیاز دارد.

موسس چیا “کوهن” مهمترین مشکل بیت کوین را مصرف بالای انرژی آن و صد البته مصرف بالای برق می داند. به گفته ی او مشکل اصلی، ناشی از روش استخراج بیت کوین است. کوهن به استخراج کنده چیا ماینر نمی گوید بلکه به آن لقب فارمر می دهد. چیا از دو پروتکل برای استخراج استفاده می کند ؛ یکی پروتکلی که میزان حافظه هارد دیسک سیستم ماینر را تشخیص داده و دومی پروتکل جلوگیری از تقلب در ریور هایست که با فارمر داده شده است.

خرید سیستم گیم نت | خرید سیستم کافی نت
فروش قطعات دست دوم | فروش قطعات دست دوم اصفهان
تعمیر مانیتور | تعمیر ماینتور در اصفهان

بخش نظرات 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *