اتصال گوشی اندروید به ویندوز از طریق شبکه ( بدون کابل )

اتصال گوشی اندروید به ویندوز از طریق شبکه ( بدون کابل )

مدیریت کردن اطلاعات درون تلفن همراه بوسیله کامپیوتر ویا برعکس، بکارگیری فایل های درون ویندوز از طریق گوشی همراه، مسئله ای است که مورد نیاز بسیاری از کاربران بوده و کاربرد های زیادی دارد.

معمولا برای مدیریت فایل های درون گوشی بوسیله کامپیوتر از کابل استفاده میشود ولی گاهی اتفاق می افتد که کابل در دسترس نبوده و یا به هر دلیلی نیاز پیدا میکنیم که بدون کابل گوشی خود را به کامپیوتر وصل کنیم.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با نحوه اتصال گوشی اندروید به ویندوز آشنا کنیم که از این طریق میتوان فایل های درون گوشی را بوسیله ویندوز مدیریت کنید و در ادامه به نحوه مدیریت فایل های درون سیستم عامل ویندوز از طریق گوشی های اندروید اشاره خواهیم کرد . پس با آی آر تعمیر همراه باشید.

اتصال گوشی اندروید به ویندوز ( از طریق شبکه )

برای متصل کردن گوشی اندروید به سیستم عامل ویندوز و مدیریت فایل های درون گوشی از طریق سیستم میتوانید از برنامه Airmore استفاده کنید.

برنامه های زیادی برای انجام این کار در فضای اینترنت وجود دارند که قابل استفاده هستند. Airmore یک برنامه مناسب است که با محیطی ساده برای مدیریت فایل های گوشی اندروید در سیستم عامل ویندوز طراحی شده که از طریق شبکه اینترنت این کار را انجام میدهد.

آموزش

این برنامه را دانلود و در گوشی مورد نظر خود نصب کنید. پس از آن در کامپیوتر خود وارد مرورگر شده و آدرس web.airmore.com را در مرورگر خود باز کنید.

در گوشی خود برنامه Airmore را باز کرده و طبق عکس بر روی Scan to connect تپ کنید و گوشی را در مقابل بارکد مشخص شده در صفحه کامپیوتر بگیرید به طوری که بارکدی که گفته شد، درون قسمت مشخص شده در صفحه گوشی قرار بگیرد.

در صفحه ای که ظاهر شد تمام اطلاعات گوشی شما قرار دارد که در قسمت های مختلف آن میتوانید فایل های گوشی خود را از درون مرورگر کامپیوتر خود مدیریت کنید.

اتصال ویندوز به گوشی اندروید ( از طریق شبکه )

حالا اگر خواستیم برعکس عمل کنیم یعنی بخواهیم از طریق گوشی اندرویدی وارد سیستم عامل ویندوز خود شده و فایل های درون کامپیوتر را مدیریت کنیم، باید از پروتکل FTP استفاده کنید. در شبکه برای انتقال فایل ها از این پروتکل استفاده میکنند.

آموزش

برای اتصال گوشی اندروید به سیستم عامل ویندوز و مدیریت فایل ها از طریق شبکه باید ابتدا فایل مورد نظر را از طریق شبکه به اشتراک بگذارید. برای اشتراک گذاری درایو یا فایل مورد نظر در ویندوز ابتدا سیستم را به شبکه متصل کنید.

پس از آن بر روی فایل یا درایو مربوطه راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.بعد از ورود به پنجره Properties وارد تب Sharing شده و گزینه Advanced Sharing را انتخاب کنید.

در پنجره جدیدی که باز میشود گزینه Share this folder را فعال کرده و بعد از آن بر روی Permissions کلیک کنید.

در این پنجره طبق عکس دسترسی ها را مشخص کرده و OK را در همه پنجره ها بزنید. پس از آن پنجره Properties  را بسته و گوشی خود را به شبکه متصل کنید.

پس از اشتراک گذاری فایل مورد نظر در شبکه، از طریق گوشی اندروید خود وارد بخش مدیریت فایل شوید. توجه داشته باشید که مدیریت فایل گوشی شما باید قابلیت استفاده از FTP را داشته باشد.

در اینجا ما از برنامه ES File استفاده میکنیم. برنامه را باز کرده و بر روی قسمت مشخص شده در عکس تپ کنید.

در بخش Network گزینه LAN را انتخاب کرده و پس از ورود در پائین صفحه Scan را بزنید.

بعد از آنکه فایل مورد نظر در شبکه پیدا شد بر روی آن تپ کرده و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبوری که برای ویندوز خود گذاشتید وارد فایل شوید.

2 دیدگاه

  1. از برنامه Airdroid هم میتونیم استفاده کنیم که خیلی سریع تر و با دو کلیلک انجام میشه.

    • سلام دوست عزیز ممنون از بیان نکته شما .
      بله برنامه های مشابه زیادی هستند که می توانند این اتصال را برقرار کنند . که ما هم یکی از آنها را توضیح دادیم . البته زمانی که میخواهید اطلاعات گوشی خود را در سیستم ببنید از این روش استفاده می شود که خیلی کاربردی هست مخصوصاً برنامه ای که شما گفتید .


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *