Skip to content

رمزارز چیست؟

یک نوع ارز مجازی است که با فناوری رمزنگاری طراحی شده و اداره آن به صورت نامتمرکز است. رمزارز ها در اصل از راه فناوری بلاک چین (زنجیره بلوکی) امکان پذیر شده اند. به دلیل کنترل نا متمرکز رمزارزها  این فناوری در مقابل نظام های بانکداری متمرکز قرار می گیرد.

همانطور که گفتیم رمزارز ها از طریق فناوری زنجبره بلوکی یا همان بلاک چین امان پذیر شده اند.رمزارزها تاریخچه ای 41 ساله دارند یعنی به سال 1980 میلادی میرسند. اولین رمزارز نامتمرکز بیت کوین می باشد که توسط مخترع خود ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 ایجاد شد و به عرضه رسید.بعد از بیت کوین رمزارزهای متعدد دیگری ایجاد شد که خیلی از آنها را با لفظ سکه های جایگزین بیت کوین میشناسند.

به رمز ارز رمز پول یا رمزپایه نیز میگویند؛ که نوعی پول دیجیتالی است که تولید واحد پولی و همچنین تایید تراکنش انجام شده با استفاده از الگوریتم رمزگذاری کنترل می شود.

تاریخچه رمز ارز

دیوید شام مخترع یک گونه پول دیجیتال مبتنی بر رمزنگاری در سال 1983 رمزارزی به نام ای کش (ecash) اختراع کرد.همچنین 12 سال بعد یعنی در سال 1995 پول دیجیتال دیگری به نام دیجی کش اختراع کرد که روش رمز گذاری جالب آن این بود که نه بانکی وجود داشت که پول در آن حفظ شود و هیچ انسانی نتواند تراکنش های مالی را ردگیری کند.

ارزرمز ها میتوانند مثل ارزهای فیات یا بدون پشتوانه مبادله شوند و برای تراکنش های مالی استفاده شوند. یکی از نقد هایی که به رمزارزها وارد میکنند این است که چون رمزارزها به صورت نامتمرکز اداره می شوند قدرت حکومت ها برای کنترل اقتصاد را ضعیف میکند زیرا این کار توسط بانک مرکزی اعمال و اداره می شود ، همچنین به دلیل اینکه نمیشود این رمزارز ها را ردیابی کرد این کار زمینه مناسبی برای پول شویی و مقاصد مجرمانه می باشد.

کامپیوتر های حسابداری و اداری گروه مهندسی لعل فام با وجود قطعات بسیار قدرتمند اما متناسب و خوش قیمت مخصوص حسابداران و مهندسان عزیز می باشد.

خرید سیستم گیم نت | خرید سیستم کافی نت
فروش قطعات دست دوم | فروش قطعات دست دوم اصفهان
تعمیر مانیتور | تعمیر ماینتور در اصفهان

بخش نظرات 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *