راه حل ساده برای رفع مشکل قطعی کیبورد در ویندوز 10

راه حل ساده برای رفع مشکل قطعی کیبورد در ویندوز 10

رفع مشکل قطعی کیبورد در ویندوز 10

ویندوز 10 بهترین و آخرین نسخه سیستم عامل های ارائه شده توسط شرکت Microsoft است. این سیستم عامل که در نوع خود بهترین عملکرد را دارد، بخاطر آپشن های بیشتر برخی کاربران را به دردسر انداخته.

در این مطلب میخواهیم به علت قطعی کیبورد ، در ویندوز 10 بپردازیم. قابلیت Use filter keys در ویندوز 10 گزینه ای است که در تنظیمات صفحه کلید برای کنترل تکرار کلید ها از آنها استفاده میشود. اما گاها این گزینه در لپ تاپ ها مشکل ساز است و باعث قطع شدن صفحه کلید لپ تاپ میشود.

راه حل

اگر در زمانی که کیبورد لپ تاپ شما قطع است، یک کیبورد دیگر از خارج به لپ تاپ خود وصل کنید، خواهید دید که کیبورد خارجی، برعکس آنچه از کیبورد خود لپ تاپ می بینید کار میکند.

این قطعی به خاطر این ویژگی در ویندوز 10 بر روی لپ تاپ ها بسیار شایع است. در حالی که درایور آن نصب شده و از لحاظ سخت افزاری مشکلی وجود ندارد مشکل قطعی در کیبورد هنوز وجود دارذ.

قدم اول

برای برطرف کردن این مشکل ابتد اگر کیبورد اظافه دارید آن را به لپ تاپ خود وصل کنید و اگر کیبورد دیگری ندارید،

طبق عکس با موس بر روی گزینه استارت کلیک کنید و در استارت منو گزینه Windows ease of access را انتخاب کرده و در زیر آن On-Screen keyboard را بزنید. با این کار بر روی صفحه یک کیبورد باز میشود که با موس میتوانید تایپ کنید.

قدم دوم

حالا به هر طریقی که دسترسی به کیبورد پیدا کردید در قسمت استارت منو گزنه Key را تایپ کنید و بعد از آن گزینه Ease of access keyboard setting را انتخاب کنید.

قدم سوم

در این قسمت همانطور که در تصویر میبینید گزینه Use filter keys را خاموش کنید و سیستم را ریست کنید. پس از ریست شدن مشاهده خواهید کرد که قطعی کیبورد شما رفع شده و صفحه کلید لپ تاپ کار میکند.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *