فعال و غیر فعال کردن قابلیت تعویض پس زمینه در ویندوز

فعال و غیر فعال کردن قابلیت تعویض پس زمینه در ویندوز

آیا دوست دارید بک گراند خود را غیرفعال کنید؟

اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که افراد متعددی با کامپیوتر شما کار میکنند شاید برایتان پیش آمده باشد که پس از ورود به ویندوز ببینید عکس پس زمینه (Background) ویندوز عوض شده و بخواهید دسترسی تعویض پس زمینه (Background) را در ویندوز خود ببندید.

یا در برخی موارد پیش می آید که نتوانید عکس پس زمینه (Background) ویندوز خود را عوض کنید و ندانید که مشکل از کجاست. در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش تنظیماتی برای رفع این مشکلات بپردازیم. این روش در همه نسخه های ویندوز کاربرد داشته و قابل استفاده است.

در پنجره Local Group Policy Editor تنظیماتی برای فعال و غیر فعال کردن قابلیت تعویض تصویر پس زمینه (Background) در سیستم وجود دارد که برای رفع مشکلاتی که در بالا عنوان شد

میتوانید از این تنظیمات استفاده کنید. برای باز کردن این پنجره کلید های ترکیبی Win + R را بزنید و در کادر وسط این پنجره عبارت gpedit.msc را وارد کنید و اینتر را بزنید. پس از باز شدن پنجره Local Group Policy در ستون سمت چپ گزینه User Configuration را پیدا کنید

و در زیر شاخه آن بر روی گزینه Administrative Templates کلیک کنید. حالا در ستون سمت راست به این آدرس بروید: Control Panel>Personalization در این صفحه گزینه Prevent changing desktop background را پیدا کرده و بر روی آن دو بار کلیک کنید. در این پنجره با انتخاب گزینه Enable میتوانید قابلیت تعویض تصویر پس زمینه (Background) در دسکتاپ را ببندید.

اگر همانطور که در ابتدای این مطلب عنوان شد نمیتوانستید تصویر پس زمینه (Background) دستکتاپ را عوض کنید، گزینه Disable را در این پنجره انتخاب کنید. پس از اعمال تغییرات با زدن OK تنظیمات را ذخیره کنید. آموزش تصویری در ذیل قرار گرفته است.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *