Skip to content

اتریوم چیست؟

می توانیم به زبان ساده بگوییم اتریوم یک پلتفورم عمومی متن باز بر اساس فن آوری بلاک چین است که این اجازه را به توسعه دهندگان (developers) میدهد تا برنامه های خود را بر روی آن پیاده سازی کنند.

آیا اتریوم شبیه بیت کوین است؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که هم بله و هم خیر ، اتریوم هم میتواند مثل بیت کوین به عنوان ارز دیجیتالی حساب شود ولی کاربردهای بسیار متفاوت تری نسبت به بیت کوین دارد برای فهم درست این موضوع به طور دقیق تری این دو را باهم مقایسه می کنیم.

شباهت های اتریوم و بیت کوین :

 بلاک چین بیت کوین برای پیگیری کردن مالکیت بیت کوین استفاده می شود ، اما بلاک چین اتریوم به دلیل اجرای کد های برنامه نویسان برنامه های نا متمرکز موجود می باشد. اتریوم نیز مثل بیت کوین یک بلاک چین عمومی است اگر چه که تفاوت های زیادی از لحاظ فنی با بیت کوین دارد ولی متفاوت ترین دلیل این دو تفاوتشان در اهداف و قابلیت هایشان است.

به عنوان مثال می توان فرض کرد که بلاک چین بیت کوین یک سیستم عاملی است که فقط یک برنامه با نام بیت کوین روی آن نصب می شود اما بلاک چین اتریوم مانند سیستم عاملی است که هزاران سرویس مختلف و نرم افزار میتوانند در آن فعالیت کنند.

در بلاک چین اتریوم به جای استخراج بیت کوین باید رمزارز دیگری به نام اتر را ماین کنند.اتر یه ارز دیجیتال است که برای پرداخت هزینه تراکنش نرم افزار هایی که توسعه دهندگان میسازند مورد استفاده قرار می گیرد.

ماشین مجازی اتریوم :

ماشین مجازی اتریوم یا همان EVM یک نرم افزار تورینگ است که روی شبکه اتریوم قابل اجراست. این سیستم زبان برنامه نویسی است که به کاربر هرچقدر بخواهد زمان و حافظه می دهد. این ماشین  روند ایجاد برنامه های بر پایه بلاک چین را بسیار کارآمد تر و ساده تر می کند یعنی به جای ایجاد بلاک چین برای هر برنامه فقط می توانید از بلاک چین اتریوم برای هزاران برنامه استفاده کنید.

کامپیوتر های حسابداری و اداری گروه مهندسی لعل فام با وجود قطعات بسیار قدرتمند اما متناسب و خوش قیمت مخصوص حسابداران و مهندسان عزیز می باشد.

خرید سیستم گیم نت | خرید سیستم کافی نت
فروش قطعات دست دوم | فروش قطعات دست دوم اصفهان
تعمیر مانیتور | تعمیر ماینتور در اصفهان

بخش نظرات 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *