آموزش ساخت QR Code

آموزش ساخت QR Code

QR Code چیست؟

QR Code مخفف Quick Response Code است به معنی کد پاسخ سریع. این کد ها در قالب مربع شکل، نوعی نمایش تصویری از اطلاعات هستند که به صورت دو بعدی رمز نگاری شده و میتوانند در بر دارنده هرگونه اطلاعاتی باشند.

این اطلاعات شامل لینک ها و آدرس های اینترنتی، نام و مشخصات فردی و یا مشخصات یک محصول خاص و … میشود. کد های QR در گوشی های هوشمند بوسیله برنامه های اسکنر رمز گشایی شده و اطلاعات درون خود را برای کاربر نمایش میدهند.

از این کد ها میتوان برای دسترسی سریع و آسان به اطلاعات ، یا تایید هویت در مجموعه یا شبکه خاص و یا در زمینه تبلیغات بهره برد.

برنامه های اسکنر برای QR Code

QR Code راهی بسیار آسان، سریع و بدون هزینه برای مصارفی که در بالا بیان شد است که با استفاده از یک گوشی هوشمند دارای دوربین میتوان از این کد ها استفاده کرد. برای نمایش اطلاعات درون کد های QR باید از نرم افزار های اسکنر استفاده کنید.

برخی از گوشی ها دارای این قابلیت هستند و نیازی به نصب نرم افزار خاصی ندارند ولی درصورتی که گوشی شما این قابلیت را بر روی خود نداشت باید از نرم افزاری برای اسکن Code QR استفاده کنید. برنامه را باز کرده و روبروی کد قرار دهید به صورتی که قسمت مشخص شده در صفحه روبروی کد قرار بگیرد.

ساخت کد QR

ساخت QR Code بسیار ساده است. ابزار های آنلاین زیادی برای این کار وجود دارد. میتوانید با مراجعه به سایت ساخت کد QR ابتدا دسته مربوط به اطلاعات خود را انتخاب کرده و در پایین اطلاعات خود را وارد کنید.

در نهایت گزینه ساخت بارکد را بزنید. پس از ساخته شده بارکد در پائین میتوانید بارکد را به صورت عکس دانلود کرده و استفاده کنید.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *