رفع ارور آپدیت اینترنت دانلود منیجر (IDM)

رفع ارور آپدیت اینترنت دانلود منیجر (IDM)

دردسر آپدیت شدن IDM و از بین رفتن کرک آن :

اگر شما هم از آن دسته از کاربرانی هستید که از نسخه های کرک شده برنامه اینترنت دانلود منیجر استفاده میکنید، حتما با ارور آپدیت این برنامه مواجه شده اید.

همانطور که میدانید (شاید هم ندانید J) این برنامه به صورت اتوماتیک چند وقت یک بار برای گرفتن آپدیت جدید به سرور خود متصل میشود و در صورت وجود آپدیت در سرور، به کاربر پیامی برای پیشنهاد بروزرسانی برنامه میدهد.

و در صورتی که کاربر اقدام برای دریافت آپدیت کند، سرور لایسنس برنامه را چک کرده و در صورتی که برنامه کرک شده باشد برنامه را غیرفعال میکند. در ادامه این مطلب میخواهیم نحوه متوقف کردن این پیام را بررسی کنیم.

آموزش بستن آپدیت اینترنت دانلود منیجر

ابتدا با استفاده از کلید های ترکیبی Win + R پنجره Run را باز کنید. (میتوانید از سرچ ویندوز هم برای باز کردن این برنامه استفاده کنید.). پس از باز شدن پنجره Run عبارت regedit را وارد کنید به پنجره ویرایش رجیستری بروید.

در ستون سمت چپ این پنجره بر روی گزینه HKEY_CURRENT_USER کلیک کنید در پوشه هایی که در زیر آن نمایش داده میشود وارد پوشه Software شوید. و پس از آن گزینه DownloadManager را انتخاب کنید.

حالا در سمت راست پنجره گزینه LstCheck را باز کنید. در کادر پایین این پنجره یک تاریخ ثبت شده که به ترتیب بیانگر سال/ ماه / روز است. این تاریخ مربوط به آخرین اتصال برنامه به سرور خود است که برنامه برای اتصال بعدی به سرور از این تاریخ استفاده میکند.

قسمت سال این تاریخ را به چند سال آینده تغییر دهید. بعد از انجام این کار در همان ستون سمت راست، گزینه LastCheckQU را پیدا کرده و آن را حذف کنید.

با این کار برنامه برای اتصال به سرور با خواندن تاریخی در آینده مواجه شده و دیگر برای دریافت آپدیت به سرور مراجعه نخواهد کرد.

2 دیدگاه

  1. سلام من دقیقا همینکارارو کردم ولی تغییری نکرد مشکل از کجا میتونه باشه؟

    • سعی کنید حتماً آپدیت جدید را داشته باشید و به صورت دستی اعمال کنید. در بعضی وقت ها کار نمی کند این روش


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *