افزایش امنیت اکانت گوگل

افزایش امنیت اکانت گوگل

امروزه بکارگیری اکانت های گوگل برای استفاده های متعدد در سیستم عامل های مختلف، امری اجتناب ناپذیر است. این اکانت ها حاوی اطلاعات مهم و خصوصی کاربران هستند.

از رمز های عبور ذخیره شده و لیست مخاطبین گرفته تا عکس های خصوصی و اطلاعات حساب های بانکی ، همگی با استفاده از اکانت گوگل انجام می پذیرد.

ضرورت امنیت اکانت گوگل

از طرفی طبق تجربیات کاربران فضای مجازی، سوء استفاده هکر ها از اکانت هایی که ضریب امنیت پایینی دارند، مسئله ایست که بارها باعث ایجاد دردسر شده.

بنابراین تامین امنیت این اکانت ها امری بسیار ضروری بوده که نباید از آن غفلت کرد. به همین جهت شرکت گوگل برای افزایش امنیت اکانت خود سرویس هایی را برای کاربران قرار داده که با استفاده از آنها به راحتی و در مدت زمان کوتاهی میتوان امنیت اکانت را چند برابر کرد. در ادامه این مطلب قصد داریم به ارائه روش هایی برای بالا بردن سطح امنیت اکانت گوگل بپردازیم.

آموزش ایجاد ورود دو مرحله ای در اکانت گوگل

با مرورگر سیستم وارد اکانت گوگل خود شوید. برای این کار میتوانید عبارت Google Account را سرچ کنید و وارد اکانت گوگل خود شوید. پس از ورود به اکانت خود در سمت چپ تصویر گزینه Security را انتخاب کرده و وارد تنظیمات امنیت شوید.

گزینه 2Step Verification

این گزینه برای اجازه اتصال به اکانت از طریق دستگاه های دیگر به صورت دو مرحله ای است. برای استفاده از این گزینه بر روی آن کلیک کرده و در صفحه جدیدی که باز میشود گزینه Get Started را بزنید.

پس از آن در صفحه جدید بر روی عبارت Choose another option کلیک کنید و در پایین گزینه Text message or voice call را انتخاب کرده و گزینه Try it now را بزنید.

در صفحه ای که ظاهر میشود شماره شما موجود است بر روی گزینه Next کلیک کنید. حالا کد شش رقمی ارسال شده از سوی گوگل بر روی گوشی را باید وارد کنید. پس از آن با انتخاب گزینه Turn on در صفحه جدید این گزینه برای اکانت شما فعال میشود.

گزینه Use your phone to sign in

این گزینه برای اجازه اتصال به اکانت در دستگاه های دیگر، از طریق تلفن همراه است. برای استفاده از این گزینه به قسمت تنظیمات گوشی خود رفته و در بخش Accounts گزینه Add Account را انتخاب کرده و در بخش Google اکانت خود را اضافه کنید. پس از آن گزینه Use your phone to sign in را انتخاب کنید و در صفحه جدید Set it up را بزنید.

پس از وارد کردن رمز اکانت و رفتن به صفحه بعد گوشی مورد نظر را انتخاب کرده و گزینه Next را بزنید. در صفحه جدیدی که باز میشود گزینه Next را بزنید. حالا در گوشی خود پیامی از سمت گوگل خواهید دید.

در آنجا الگویی برای تائید خود انتخاب کرده و وارد کنید. پس از وارد کردن الگو و تائید آن در مرورگر صفحه جدیدی خواهید دید با انتخاب گزینه Turn on در صفحه جدید، این گزینه برای اکانت شما فعال خواهد شد.

دیگر تنظیمات صفحه امنیت گوگل

Protect your account

در صفحه Security گزینه های مختلفی برای افزایش امنیت اکانت وجود دارد طبق تصویر در گزینه اول بر روی Get started کلیک کنید. در صفحه جدید بر روی گزینه Your devices کلیک کنید.

در اینجا میتوانید دستگاه هایی که تا کنون به اکانت شما متصل شده اند را مشاهده کنید. آنها را بررسی کرده و در بین آنها دستگاه هایی که دیگر در دسترس شما نیستند را حذف کنید. در همین صفحه بر روی گزینه Third-party access کلیک کنید.

در این گزینه میتوانید برنامه هایی که به دیتای اکانت شما دسترسی دارند را به شما نمایش داده میشود. میتوانید برنامه هایی که دیگر از آنها استفاده نمیکنید را از این لیست حذف کنید.

Signing in to Google

گزینه دوم در صفحه Security مربوط به نحوه گزارش وارد شدن به اکانت از طریق دستگاه های دیگر است.در زیر این گزینه دو روش برای گزارش ورود به اکانت از دستگاه های دیگر وجود دارد.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *