بازیابی اطلاعات هارد | بازبابی هارد | ریکاوری هارد

گاهی اوقات پیش می آید که به هر دلیلی فایلی را ناخواسته پاک کرده باشیم یا درایوی را به اشتباه فرمت کنیم و یا به صورت تصادفی، اتفاقی برای هارد کامپیوترمان بیوفتد که اطلاعات هارد از بین بروند.

این دسته از اتفاقات عمومی است و امکان دارد برای همه اتفاق بیوفتد. مطلب حائز اهمیت این است که شما به عنوان کاربر بدانید که وقتی این اتفاق برایتان افتاد، چکار کرده و چگونه میتوانید از ضرر بیشتر جلوگیری کنید و اطلاعات از دست رفته را در حد امکان باز گردانید.

بازیابی اطلاعات هارد

همانطور که بیان شد از بین رفتن اطلاعات روی هارد میتواند دلایل متعددی داشته باشند. بکارگیری نرم افزار های بازیابی اطلاعات که مورد استفاده کاربران عمومی است تنها در صورتی صحیح است که این مشکل از خرابی هارد نباشد.

یعنی داده ها ناخواسته به وسیله خود کاربر پاک شد و یا اینکه مثلا با استفاده از برخی بد افزار ها یا ویروس ها بخشی از اطلاعات روی هارد از بین رفته. در صورت دوم، یعنی جایی که از دست رفتن اطلاعات یا عدم دسترسی به اطلاعات به دلیل نقص فنی در سیستم هارد اتفاق افتاده، استفاده کردن از این نرم افزار های اولا ناممکن است.

و در صورت امکان فایده ای در پی نخواهد داشت. در این صورت بهترین کار ممکن این است که به مراکز ریکاوری هارد رجوع کرده و این کار را به آنها بسپارید.

سخت افزاری که یک بار بر روی خودش عملیات بازیابی اطلاعات انجام گرفته، احتمال بازیابی اطلاعات در آن به میزان زیادی کاسته میشود. پس بهترین کار این است که قبل از انجام هر کاری ابتدا به متخصصین این فن رجوع کنیم.

رجوع به متخصصین بازیابی اطلاعات هارد

از آنجایی که بسیاری از برنامه های موجود در این زمینه عملا فایده و نتیجه ی مورد توقع کاربران را ندارد باید به این نکته اشاره کنیم که اگر اطلاعات از دست رفته برایتان مهم است، از همان ابتدا به مراکز تخصصی در این زمینه رجوع کنید.

چون سخت افزاری که یک بار بر روی خودش عملیات بازیابی اطلاعات انجام گرفته، احتمال بازیابی اطلاعات در آن به میزان زیادی کاسته میشود. پس بهترین کار این است که قبل از انجام هر کاری ابتدا به متخصصین این فن رجوع کنیم. با این حال در ادامه برنامه ای برای این کار معرفی خواهیم کرد.

تعیمرات هارد در گروه مهندسی آی.آر تعمیر

انواع هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال سوخته و خراب

تعمیرات انواع برند های های متنوع موجود در بازار من جمله : segate – samsung – maxtor – toshiba – hitachi – western digital – IBM و … .

تعمیرات انواع فلش مموری ها و کارت های حافظه SD . Micro SD

تعمیر هارد های SAS ، NAS ، SCSI و انواع مختلف ریدها

تعمیر هارد با انواع فرمت های سیستمی مانند Fat32 و NTFS و … .

تعمیر هارد با برد خراب و معیوب .

تعمیر هارد های ضربه خورده ، تعمیرات هارد دیسک هایی که شناسایی نمی شوند ، تعمیر هارد بدسکتور ، تعمیر هارد خراب شده توسط ویروس های گروگانگیر که اطلاعات را رمزنگاری می کنند .

بازیابی اطلاعات هارد در اصفهان

بازیابی اطلاعات هارد های سوخته ، بازیابی فیلم و عکس پاک شده، بازیابی اطلاعات حسابداری، بازیابی انواع فرمت های آفیس از جمله doc – pptx docx و….

بازیابی اطلاعات رمز نگاری شده توسط ویروس های گروگانگیر به صورت کامل، بازیابی اطلاعات انواع فلش مموری ها و کارت های حافظه، بازیابی اطلاعات دوربین های مداربسته؛ به طور کلی هر هاردی با هر ظرفیت و مشکلی که دارد امکان بازیابی آن وجود دارد.

با دستگاههای پیشرفته و به روز موجود که تیم ما از آن برخوردار است و همچنین با وجود متخصصین حرفه ای و با تجربه نباید نگران از دست رفتن و یا پاک شدن اطلاعات خود باشید و کافیست با ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت نسبت به بازیابی اطلاعات هارد پاک شده شما اقدام کنیم .

بازیابی اطلاعات در انواع هارد

تکنولوژی ذخیره سازی اطلاعات در هارد های HDD و SSD متفاوت است. در هارد های HDD اطلاعات بر روی صفحه پلاتر به صورت کد های الکترومغناطیسی ذخیره میشوند.

ولی در هارد های SSD داده ها درون تراشه های NAND با بکارگیری نیروی برق و شارژ و دشارژ کردن خازن ها ذخیره میشوند.

همین تفاوت در سیستم ذخیره سازی اطلاعات باعث تفاوت در نحوه بازیابی اطلاعات در این دو نوع هارد میشود.

بازیابی اطلاعات در HDD

این هارد ها سیستم ذخیره سازی ساده تری نسبت به هارد های SSD دارند و بازگردانی اطلاعات حذف شده در آنها راحت تر است.

تا جایی که حتی در برخی موارد خود کاربر هم میتواند اطلاعاتی از روی هارد پاک شده را با استفاده از برخی نرم افزارها بازگرداند. در مقالات دیگری به نحوه کار کردن با برخی از این نرم افزار ها اشاره خواهیم کرد.

ولی بهتر است بدانید در صورت بروز خرابی در هارد یا در صورتیکه داده ای از روی سکتور پاک شود و اطلاعات دیگری روی آن سکتور قرار گیرد و یا به اصطلاح دیتا جایگزین شود، احتمال بازگشت این اطلاعات بوسیله کاربر صفر است و این کار نیاز به ابزار و تخصص خاص خود است.

دلایل خرابی هارد های HDD در بیشتر مواقع به بخش مکانیکی مربوط میشود. شما میتوانید با مراجعه به مقاله قسمتهای مختلف هارد دیسک با این بخش ها آشنا شوید.

بازیابی اطلاعات در SSD

این هارد ها سیستم کاملا پیچیده و متفاوتی نسبت به HDDها دارند. در هارد های SSD دیگر از قطعات مغناطیسی و الکترومغناطیسی خبری نیست.

این هارد ها همه کار خود را با استفاده از نیروی برق، خازن ها و ترانزیستور ها انجام میدهند. به همین خاطر دستگاه های بازیابی اطلاعاتی که برای آنها استفاده میشوند متفاوت است.

اما وجه مشترکی که با HDDها دارند این است که در صورت جایگزینی اطلاعات بر روی آنها برگرداندن اطلاعات آنها توسط کاربر غیر ممکن است