نحوه ریپورت کردن سایت های اسپم درگوگل

نحوه ریپورت کردن سایت های اسپم درگوگل

دردسر سایت های اسپم و پر از تبلیغات

در فضای مجازی روزانه با سایت هایی مواجه میشویم که بدون هیچ گونه محتوای خاصی با تبلیغات فراوان و مختلف در صفحات کاربران را به سمت سایت هایی میبرند که ربطی به مطالبی که مورد نظر کاربران است ندارند. در برخی از موارد اینگونه سایت ها واقعا آزار دهنده عمل میکنند.

بعنوان مثال در یک سایت با یک تبلیغ برخورد میکنید و با بستن آن تبلیغ چندین تب دیگر با یک آدرس باز میشود. به این سایت ها اصطلاحا اسپم وب و یا اسپمر میگویند.

هر شبکه ای در فضای مجازی قوانینی برای کاربران فعال در آن شبکه دارد که در صورت رعایت نشدن این قوانین میتوان متخلفین را به سرور های شبکه معرفی کرد.

به این کار اصطلاحا ریپورت کردن میگویند. گوگل که یکی از اصلی ترین شبکه های جهانی است نیز به همین صورت عمل میکند.

چرا از گزینه ریپورت استفاده کنیم؟

آشنایی با فرهنگ صحیح ریپورت کردن در فضای مجازی به مدیران شبکه های فعال در این فضا کمک میکند تا از فعالیت کاربران متخلف و اخلالگر جلوگیری شود به این منظور که محتوا و خدماتی که در این محیط موجود است.

به شکلی اصولی و هدفمند تر به دست کاربران این شبکه ها برسد. پس آشنایی و استفاده از این قابلیت که برای کاربران تعریف شده کمک زیادی به استفاده بهینه تر از این فضا میکند.

چگونه یک سایت اسپم را در گوگل ریپورت کنیم؟

برای ریپورت کردن سایت هایی که در بالا درباره آنها توضیح دادیم دو راه وجود دارد یکی از طریق گوگل وب مستر و دیگری از طریق افزونه ای که گوگل برای استفاده در مرورگر ها قرار داده که در ادامه به توضیح هر دو اشاره خواهیم کرد.

1.با ورود به لینکی که در بالا قرار داده شده میتوانید صفحه مربوط به ریپورت اسپم وب ها را مشاهده کنید. در این صفحه 9 لینک مربوط به تخلفاتی که گزارش آنها برای گوگل در اولویت است میبینید.

هر یک از این لینک ها مربوط به یک تخلف است که با کلیک کردن بر روی آن صفحه ای مربوط به گزارش تخلف برای کاربر باز میشود.

با کامل کردن اطلاعات درخواست شده در هر صفحه میتوان گزارش تخلف را فرستاد. البته کار برای ریپورت کردن سایت های اسپم بسیار ساده است.

2.بر روی گزینه Report webspam در پایین صفحه کلیک کنید.

3.صفحه جدیدی برایتان لود میشود که در کادر بالایی این صفحه باید آدرس سایت مورد نظر را وارد کنید.

ضمنا میتوانید با کلیک کردن بر روی گزینه Select from history در مقابل آن کادر آدرس آن سایت را از تاریخچه مرورگرتان انتخاب کنید.

4.در کادر دوم موضوعی که در جستجوی آن به این سایت وارد شدید را بنویسید. همچنین میتوانید با کلیک کردن بر روی گزینه Recent searches در بین موضوعاتی که خودتان در گوگل جستجو کرده اید

موضوع مورد نظر را انتخاب کنید. پس از تایید و کلیک کردن بر روی گزینه Report webspam گزارش برای گوگل ارسال میشود.

اگر حساب حساب گوگل خود را در مرورگر خود وارد کرده باشید میتوانید با استفاده از این افزونه در مرورگر سایت مورد نظر خود را ریپورت کنید. برای این کار با مراجعه به لینک مشخص شده افزونه را بر روی مرورگر خود اضافه کنید.

پس از اضافه کردن افزونه میتوانید به سایت مورد نظر بروید و پس از ورود بر روی افزونه کلیک کنید. حالا با مرحله سوم که در بالا توضیح داده شده مواجه میشوید با این تفاوت که آدرس سایتی که در آن از افزونه استفاده کرده اید بعنوان سایت اسپم وارد شده. از این مرحله به بعد همه چیز مطابق با چیزی است که در بالا عنوان شد.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *