جستجو (search) حرفه ای در ویندوز

جستجو (search) حرفه ای در ویندوز

ضعف جستجوی پیش ویندوز

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که زیاد با سیستم جستجوی ویندوز کار میکنید، حتما از ضعف و عدم دقت کافی در این قسمت از ویندوز اطلاع دارید.

بسیاری از کاربران سیستم عامل ویندوز از نحوه عملکرد سیستم سرچ در این سیستم عامل ناراضی هستند و برای این کار از نرم افزار هایی که در این زمینه ارائه شده استفاده میکنند.

در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی یک برنامه مناسب برای جستجو در ویندوز بپردازیم و اشاره کوچکی به نحوه کار با آن داشته باشیم.

یکی از برنامه های مناسب برای استفاده در جستوجوی ویندوز برنامه Everything است. از مزایای این برنامه محیط کاربری ساده و قدرت فوق العاده برای جستجو در بین فایل ها و برنامه های مختلف ویندوز با انواع فرمت های متفاوت است.

هرچند استفاده از این برنامه بسیار راحت است و نیازمند آموزش خاصی نیست، ذکر چند نکته در رابطه با نحوه عملکرد برنامه خالی از لطف نیست.

نکاتی در رابطه با نحوه عملکرد برنامه Everything

بعد از دانلود و نصب این برنامه، آن را اجرا کرده و چند لحظه صبر کنید تا برنامه فایل های شما را در درایو های مختلف را بارگذاری کند.

پس از نمایش فایل ها و برنامه ها در سیستم میتوانید در قسمت مشخص شده نام فایل و یا برنامه مورد نظر خود را وارد کنید.

پس از نمایش نتایج برای باز کردن فایل خود میتوانید با دابل کلیک بر روی آن فایل مورد نظر خود را باز کنید.

برای جستجو کردن در یک درایو خاص میتوانید آدرس مورد نظر خود را در قسمت سرچ وارد کنید و بعد از آن نام فایل خود را با یک فاصله در انتها وارد کنید.

برای جستجوی فایل هایی که دارای یک نوع فرمت هستند میتوانید نام آن فرمت را در قسمت سرچ وارد کنید تا تمام فایل هایی که آن فرمت را دارند برایتان نمایش داده شود.

برای فیلتر کردن نتایج نمایش داده شده میتوانید با استفاده از گزینه Search در نوار بالایی برنامه وقسمت پایینی که در این منو وجود دارد نتایج قابل نمایش در این برنامه را فیلتر کنید.

برای اضافه کردن فیلتر مورد نظر خود به این لیست میتوانید با کلیک کردن بر روی گزینه Search و انتخاب گزینه Add to Filters در صفحه جدیدی که نمایش داده میشود نام مورد نظر خود را به لیست فیلتر ها قرار دهید.

برای حذف کردن یک فیلتر هم میتوانید در همان منوی Search گزینه Organize Filters را انتخاب کنید. در صفحه جدیدی که نمایش داده میشود میتوانید فیلتر هایی که میخواهید را حذف کنید.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *