آموزش نمایش صحیح فونت فارسی در فوتوشاپ
دی 26, 1397 ترفند ها بدون دیدگاه

فونت فارسی در فوتوشاپ

فوتوشاپ یکی از برنامه های پرطرفدار شرکت Adobe است که برای طراحی های پیکسلی استفاده میشود. یکی از مشکلات رایج کاربران با این نرم افزار عدم نمایش صحیح فونت فارسی و راست چین نبودن نوشته هاست. خیلی از کاربرها که به این مشکل میخورند، تصور میکنند که این برنامه از فونت فارسی پشتیبانی نمیکند. در ادامه این مطلب میخواهیم به تنظیماتی در این برنامه اشاره کنیم که با انجام آن تنظیمات، فونت فارسی به صورت صحیح در این نرم افزار نمایش داده شود.

آموزش نمایش صحیح فونت فارسی در فوتوشاپ

مقدمه

در ورژن های CS  و قبلتر این برنامه کاربر ها تنظیمات زبان را در هنگام نصب برنامه انجام میدادند. ولی در ورژن های CC این تنظیمات بعد از نصب و درون برنامه انجام میشود. ابتدا به تنظیمات پشتیبانی زبان فارسی و بعد از آن به تنظیمات راست چین و چپ چین کردن نوشته ها میپردازیم

پشتیبانی از زبان فارسی در فوتوشاپ

برای انجام این تنظیم برنامه را باز کرده و کلید های ترکیبی Control + K را بزنید و یا در نوار بالای صفحه گزینه ی Edit را انتخاب کرده و بر روی preferences در انتها بروید و در منوی جدیدی که باز میشود گزینه General را انتخاب کنید.

وقتی پنجره preferences باز شد طبق عکس گزینه Type را انتخاب کرده و در پنجره روبرو گزینه Middle Eastern and South Asian را فعال کنید و OK را بزنید.

آموزش نمایش صحیح فونت فارسی در فوتوشاپ

تا الان تنظیمات پشتیبانی از فونت فارسی را به برنامه داده اید. حالا فقط باید در تنظیمات زبان فونت فارسی را انتخاب کنید. برای این کار از آن در نوار بالایی گزینه Type را انتخاب کرده و در منوی باز شده بر روی Language Options بروید و در منوی جدید گزینه Meddle Eastern Features را انتخاب کنید.

آموزش نمایش صحیح فونت فارسی در فوتوشاپ
آموزش نمایش صحیح فونت فارسی در فوتوشاپ

طریقه راست چین و چپ چین کردن نوشته ها در فوتوشاپ

حالا اگر فونت فارسی را برای برنامه خود فعال کرده اید و با چپ چین یا راست چین کردن نوشته ها مشکل دارید در نوار بالای صفحه بر روی گزینه Window کلیک کرده و در منویی که باز شده Paragraph را انتخاب کنید.

پس از انتخاب ابزارک Paragraph پنجره کوچکی در سمت راست فضای برنامه باز میشود. در پائین این پنجره طبق عکس دو گزینه برای راست چین و چپ چین کردن نوشته ها وجود دارد.