نحوه عکس گرفتن از صفحه نمایش در محیط ویندوز

نحوه عکس گرفتن از صفحه نمایش در محیط ویندوز

اسکرین شات از صفحه نمایش در محیط ویندوز

عکس گرفتن از صفحه نمایش مسئله ایست که برای بسیاری از کارها مورد نیاز است. امروزه برخی برنامه ها برای این کار ایجاد شده که با استفاده از آنها میتوان قسمت مورد نظر از صفحه نمایش را انتخاب کرده و با فرمت های مختلف آن عکس را ذخیره کنید.

برنامه های زیادی برای این کار ساخته شده که فضای متفاوت ولی کارایی تقریبا یکسانی دارند. علاوه بر این در خود سیستم عامل ویندوز کلیدهای ترکیبی برای این کار ( عکس گرفتن از صفحه نمایش ) تعبیه شده که در بسیاری از موارد برای کاربران مورد استفاده بوده و نیازی به برنامه خاصی ندارد.

در ادامه این مطلب قصد داریم بهترین برنامه ای که برای گرفتن اسکرین شات ساخته شده را معرفی کرده و در ادامه به نحوه عکس گرفتن از صفحه نمایش بوسیله کلید های ترکیبی ویندوز و انجام این کار در فضای وب اشاره خواهیم داشت.

معرفی برنامه برای گرفتن عکس از صفحه نمایش

Camtasia Studio

برنامه Camtasia Studio یکی از بهترین نرم افزار های کاربردی در زمینه ساخت آموزش های الکترونیکی است که میتوانید برای گرفتن اسکرین شات استفاده کنید.

این برنامه همچنین ابزارهایی برای ادیت کردن عکس دارد که کار را برای کاربران خود بسیار راحت تر کرده.

Bandicam

برنامه Bandicam هم یکی دیگر از برنامه های موجود برای این کار است که بیشتر برای عکس گرفتن و فیلم برداری در محیط بازی هاست.این برنامه با استفاده کمتر از رم سیستم، قابل استفاده همزمان با بازی ها و برنامه های سنگین است.

نحوه عکس گرفتن از صفحه نمایش بوسیله کلید های ترکیبی

Print Screen

در محیط ویندوز های XP ، Win7 ، Win8 ، Win10 با استفاده از کلید Print Screen میتوان از صفحه نمایش یک کپی گرفت و در برنامه هایی که قابلیت اضافه کردن عکس دارد ( مثل فوتوشاپ، Word، Paint و …) با استفاده از کلید های ترکیبی Control + V اضافه کرد.

Print Screen + Alt

در محیط ویندوز های Win7 ، Win8 ، Win10 با استفاده از کلید های ترکیبی Print Screen + Alt میتوان از پنجره ای که فعال است به تنهایی کپی گرفت و همانطور که در بالا گفته شده در محیط برنامه هایی که قابلیت اضافه کردن عکس دارند اضافه کرد.

اگر در محیط بازی یا برنامه هایی که از برنامه Directx بودید و خواستید از صفحه نمایش خود عکس بگیرید حتی اگر برنامه به صورت فول اسکرین بود از این کلید ها استفاده کنید.

Win + Print Screen

در فضای ویندوز های Win8 ، Win10 با استفاده از کلید های ترکیبی Win + Print Screen میتوانید از صفحه نمایش خود عکس بگیرید. این عکس در پوشه Pictures در پوشه ScreenShots ذخیره میشود.

Win + Alt + Print Screen

محیط ویندوز های Win8 و Win10 با کلید های Win + Alt +Print Screen کاربر میتواند از پنجره صفحه فعال ویندوز خود عکس بگیرد. این عکس در فولدر Captures که در پوشه ویدئو است ذخیره میشود.

همان طور که در بالا هم بیان شد در فضای برنامه هایی که از DirectX برای اجرا شدن استفاده میکند، بهتر است از این کلید ها استفاده کنید.

عکس گرفتن از صفحه نمایش در فضای وب

اگر در فضای اینترنت بودید و خواستید از صفحه نمایش خود عکس بگیرید میتوانید از راه ها و کلید های ترکیبی که در بالا بیان شد استفاده کنید. اما شاید گاهی نیاز پیدا کنید در سایت خاصی از همه فضای یک صفحه در سایت عکس بگیرید.

در این صورت میتوانید از افزونه های گوگل در فضای مرورگر خود استفاده کنید. Full Page Screen Capture نام افزونه ایست که گوگل برای عکس گرفتن از صفحه کامل یک سایت در اختیار کاربران قرار داده.

با استفاده از این افزونه میتوان بدون نیاز به اسکرول کردن، از صفحه سایت به صورت کامل عکس گرفت. تنها کافی است که نام این افزونه را بهمراه واژه Extension در گوگل سرچ کنید.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *