نکاتی درباره آنتی ویروس ها

آموزش شبکه کردن سیستم ویندوز

آنتی ویروس

نرم افزار آنتی ویروس یک برنامه یا مجموعه ای از برنامه هایی است که برای جلوگیری، جستجو، شناسایی و حذف ویروس های نرم افزاری و دیگر نرم افزارهای مخرب و ویروس هایی مانند Worms، Trojan، ابزار های تبلیغاتی و غیره طراحی شده اند. ویروس ها میتوانند به شکلی برنامه ریزی شوند که به دستگاه شما آسیب رسانده و یا مانع دسترسی کاربر به داده ها و یا کنترل کامپیوتر شوند.

این برنامه ها باید به صورت منظم بروزرسانی شوند. تعداد ویروس های موجود در فضای اینترنت بسیار زیاد است و روزانه تعداد زیادی بر آنها اضافه میشود و همچنین آنها بعضا توانایی تغییر ظاهر در خود را دارند

و میتوانند با این تغییر ظاهر باعث ایجاد اشتباه در آنتی ویروس ها در تشخیص شوند. با انجام بروزرسانی انواع ویروس های جدید و نسخه های مختلف آنها، برای آنتی ویروس تعریف میشوند.

آنتی ویروس ها چه کاری انجام میدهند

شرکت های مختلفی در زمینه تولید نرم افزار آنتی ویروس فعالیت دارند. هرکدام از آنها دسترسی های مختلفی در برنامه های خود به کاربران میدهند. ولی همه آنتی ویروس ها در فعالیت های اساسی خود مشترکند.

اسکن فایل ها یا پوشه های خاص برای هر نرم افزار و یا الگوی مخرب.

به شما اجازه میدهند اسکن را به صورت خودکار اجرا کنید.

اسکن کردن یک فایل یا CD یا فلش و کل کامپیوتر در هر زمان که بخواهید.

حذف هر کد مخربی که شناسایی شود. ( گاهی اوقات به شما از یک ویروس اخلال گر در سیستم خبر میدهد و از شما پرسیده میشود آیا میخواهید فایل را پاک کنید.

میزان سلامت کامپیوتر شما را نشان میدهد.

اگر از آنتی ویروس در سیستم خود استفاده میکنید، همیشه از بروز بودن آن مطمئن باشید.

آنتی ویروس های رایگان

در دستگاه های ما داده های زیادی موجود است. از عکس های خانوادگی گرفته تا اطلاعات حساب های بانکی و داده های مربوط به حسابداری کسب و کارمان.

در اغلب موارد انتظار داریم اطلاعاتی که به صورت شبکه یا آنلاین در سیستم های خود نگهداری میکنیم بدون صرف هیچ هزینه ای از خطر ویروس ها و از بین رفتن در امان بمانند. شرکت هایی که ادعا میکنند

این خدمات را به صورت رایگان انجام میدهند و کسانی که در فضای مجازی نسخه های کرک شده از آنتی ویروس های مختلف ارائه میدهند تا حد زیادی مسئول این سردگمی هستند.

باید توجه داشت که این خدمات اگر به صورت رایگان هم وجود داشته باشند میزان دسترسی در آنها نسبت به نسخه های پرمیومی کمتر است.

چگونه میتوان از برنامه ای که خودش به هر نحوی هک شده و الگوریتم داخلی آن دستکاری شده ( نسخه های کرک شده) انتظار داشت که امنیت اطلاعات سیستم ما را تامین کند.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *