آپدیت گوگل پلی سرویس

آپدیت گوگل پلی سرویس

گوگل پلی سرویس

شرکت گوگل در سال 2008 سیستم عامل اندروید را ارائه کرد. در سال 2012 این شرکت برای ارائه سرویس ها، برنامه ها و اپلیکیشن های خود در سیستم عامل اندروید از برنامه ای برای همگام سازی داده های این سرویس ها در سرور های خود و سازگاری بیشتر برنامه ها با سخت افزار های بکارگیری شده در گوشی برنامه Google play services را طراحی و ارائه کرد.

البته در تولیدات شرکت هایی که از پشتیبانی گوگل برخوردار نیستند هم میتوان از این برنامه برای بکارگیری سرویس های مختلف گوگل استفاده کرد. در ادامه این مطلب قصد داریم نحوه آپدیت برنامه Google play services بررسی کنیم.

Google play services در گوشی های مختلف

همانطور که در بالا بیان شد یکی از اهداف این برنامه ایجاد تعامل بیشتر در بین سخت افزار هایی بکارگیری شده در گوشی و برنامه های ارائه دهنده سرویس های گوگل است.

در نتیجه بنا بر نوع سخت افزاری که در گوشی های اندروید بکارگیری شده، نسخه های مختلفی از این برنامه در فضای وب برای دانلود و نصب موجود است. در گوشی های اندرویدی که از پشتیبانی شرکت Google برخوردارند این برنامه به صورت پیشفرض بر روی آنها نصب است و تنها در برخی موارد نیاز به آپدیت پیدا میکند. که در ادامه به بیان نحوه انجام آپدیت آن و مشکلات متداول در این زمینه خواهیم پرداخت.

اما در برخی گوشی های اندرویدی مثل گوشی های GLX و برخی از مدل های لنوو و هوآوی و… این برنامه موجود نیست و همانطور که گفته شد استفاده از سرویس های گوگل مثل Gmail، Google play، Google map و غیره بدون استفاده از برنامه گوگل پلی سرویس امکان پذیر نیست. اما روش هایی برای نصب و استفاده از سرویس های گوگل در این نوع گوشی ها نیز وجود دارد.

آپدیت گوگل پلی سرویس

برای این که بتوانید از سرویس های گوگل استفاده کنید باید آخرین ورژن برنامه گوگل پلی سرویس، مطابق با نوع گوشی خود را داشته باشید.

اگر برنامه Google play services بر روی گوشی شما آپدیت نباشد و یا نسخه نصب شده مطابق با گوشی شما نباشد نمیتوانید از سرویس های گوگل استفاده کنید.

با توجه به مطالب بالا، اگر گوشی شما از نوعی باشد که به صورت پیشفرض گوگل پلی سرویس بر روی آن نصب است، برای آپدیت برنامه گوگل پلی سرویس به صورت زیر عمل کنید:

گوشی هایی که به صورت پیش فرض گوگل پلی سرویس را دارند (رام Global)

روش اول آپدیت گوگل پلی سرویس

پروکسی گوشی خود را روشن کنید. در تنظیمات گوشی خود به قسمت Application بروید. در بین برنامه ها، Google play services را انتخاب کرده و در صفحه نمایش داده شده گزینه Clear cache را انتخاب کنید.

حالا بر روی یکی از برنامه های مربوط به سرویس های گوگل تپ کنید تا ارور آپدیت گوگل پلی سرویس ظاهر شود. برای دانلود ونصب آپدیت این برنامه در ارور ظاهر شده گزینه آپدیت را بزنید. حالا از طریق Play Sore میتوانید برنامه گوگل پلی سرویس را آپدیت کنید.

آپدیت گوگل پلی سرویس برای دستگاههایی که به صورت پیش فرض پلی سرویس را دارند. به راحتی امکان پذیر است تنها مشکل تحریم بودن ایران است که باید از پروکسی استفاده کنید.

اگر برنامه را بر روی گوشی خود داشتید ولی به هر دلیلی برنامه از طریق بالا آپدیت نمیشد از این راه اقدام کنید:

روش دوم برای آپدیت گوگل پلی سرویس

در تنظیمات گوشی خود به قسمت Application بروید و Google play services را انتخاب کنید در مشخصاتی که از ورژن برنامه شما نمایش داده میشود، طبق تصویر شماره مشخص شده را به خاطر بسپارید.

حالا تنها کافیست به این سایت (apktops) مراجعه کرده و نسخه متناسب با گوشی خود را دانلود و نصب کنید به همین راحتی!

نسخه گوگل پلی سرویس را به راحتی در قسمت تنظیمات برنامه گوشیتون میتوانید پیدا کنید. شش رقم سمت چپ میشود نسخه گوگل پلی سرویس شما

گوشی هایی که به صورت پیش فرض گوگل پلی سرویس ندارند (گوش های رام چینی)

روش اول نصب و آپدیت گوگل پلی سرویس

در بسیار از گوشی های اندروید چینی که به صورت پیش فرض برنامه های گوگل را ندارند ، خصوصاً برنامه گوگل پلی سرویس را. می توان به روش ساده این برنامه ها را برای گوشی خود نصب کرد

و از این امکانات آن بهره برد. اگر گوشی های شما از برندهای Xiamei ، Letv(Le Eco) ، Huawei ، One pluss باشد شما می توانید به روش زیر عمل کنید :

برای اینکار کافیست شما فایل Google installer را دانلود و بر روی گوشی خود نصب کنید .

پس از اجرای برنامه ، برنامه بصورت اتوماتیک هسته اصلی گوگل را برای گوشی شما پیدا کرده  و نصب می کند. سپس برنامه های کاربردی دیگر گوگل را نیز نصب می کند

روش دوم نصب و آپدیت گوگل پلی سرویس

اگر گوشی شما از برندهای فوق الذکر نبود یا در همین برند ها مدل دستگاه شما به روش اول نصب و آپدیت نشد. تنها راه باقی مانده برای شما استفاده از کاستوم رام است.

که باید بر روی گوشی خودتان نصب کنید تا بتوانید از مزایای گوگل برخوردار شوید و رام رسمی شما گوگل پلی سرویس را پشتیبانی نمی کند.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *