Skip to content
دستگاه UPS برای سیستم ماینینگ رمزارز چیا

دستگاه UPS برای سیستم ماینینگ رمزارز چیا

دستگاه UPS چیست؟

یو پی اس دستگاه الکترونیکی می باشد که برای تامین دائم برق برای دستگاه هایی که نیاز دائم به انرژی و برق دارند استفاده می شود، این دستگاه به اختلالات شبکه و همچنین قطع و وصل برق بسیار حساس است. یکی از مشکلات زیاد برق شهری وجود تغییرات ناگهانی ولتاژ و تغییر فرکانس است. همزمان با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های تولید شده به دلیل دقت و حساسیت بالا به تجهیزاتی مثل منابع تغذیه دائم و بدون تغییر نیازمند هستند تا بتوانند ولتاژ و فرکانس ثابت دریافت کنند. پس دلیل ساخت UPS مقابله با مشکلات برق AC می باشد. این دستگاه برای حفاظت رایانه های شخصی و از همه مهمتر ریگ های ماینینگ و فارمینگ و ماینرها بسیار کارآمد و مفید است.

مدت زمان برق دهی یو پی اس

در ابتدا باید بگویم مدت زمان برق رسانی یو پی اس ها محدود است. UPS ها دارای باتری هستند؛ عملکرد باتری های متصل به یو پی اس این گونه است که در ابتدا باتری ها توسط یو پی اس شارژ شده و بعد در هنگام قطع شدن برق یا نوسانات شدید برقی باتری شروع به کار می کند و به اصطلاح UPS فعال می شود ، یعنی یو پی اس بر اساس نیاز دستگاه جریان ذخیره شده در باتری را به سیستم مورد نظر ارسال می کند. پس نسبت به حجم ذخیره انرژی در باتری زمان کار یو پی اس مشخص می شود.
باتری های مورد استفاده در دستگاه های UPS نیکل کادیم و اسیدی سربی هستند ، در بین این دو بهترین و مناسب ترین باتری، باتری اسیدی سربی است که دارای نوع تر و خشک می باشد.(باتری تر یعنی درپوش باز و باتری خشک یعنی درپوش بسته). البته که باتری خشک به دلیل نیاز کم خود به نگه داری و سرویس و همچنین طول عمر بیشتر، مقبولیت بیشتری دارد و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از دستگاه UPS برای سیستم ماینینگ ارز چیا

یکی از قدرتمند ترین رقبای رمزارز های موجود بازار خصوصاً بیت کوین، رمزارز چیا می باشد که به جهت استفاده بسیار کم از منابع انرژی عملاً به عنوان ارز دیجیتالی سبز شناخته می شود. شاید انتخاب دستگاه یو پی اس برای تولید و استخراج ارزهای مبتی بر کارت گرافیک و پردازنده مرکزی به جهت استفاده بسیار زیاد از منبع برق، کاربردی نباشد و در خصوص نوسانات برق راهکاری به جز ضرر دهی در این خصوص وجود نداشته باشد، ولیکن در خصوص رمزارز چیا به خاطر مصرف برق بسیار پایین می توانید در زمینه نوسانات و یا قطع برق خصوصاً در ایام تابستان که قطعی و نوسانات امری طبیعی می باشد، از آن بهره گیرید و همچنین در کنترل هزینه های شما نقشه کلیدی را ایفا کند. دستگاه یو پی اس برای سیستم های ماینینگ ارز چیا این امکان را فراهم می کند تا بتوانید به صورت شبانه روزی و بدون دغدغه قطعی و یا اختلالات شبکه به استخراج این رمزارز سبز بپردازید. قطعاً در آینده ارزهای متناسب با محیط زیست و کم مصرف جزء بهترین و گران ترین ارزهای دیجیتالی لقب خواهند گرفت و ارزهای پرمصرف همچون بیت کوین قافیه را خواهند باخت. پس می توانید از هم اینک علاوه بر خرید سیستم های متناسب با ماینینگ رمزارز چیا به دنبال خرید یو پی اس های مناسب برای سیستم های ماینینگ باشید.

نتیجه گیری

در نتیجه افرادی که طرفدار ماینینگ یا فارمینگ رمزارزها هستند میتوانند از این دستگاه خارق العاده استفاده کنند مخصوصا فارمر های رمزارز چیا؛ زیرا باید پیوسته در حال فارم کردن باشند. لازم به ذکر است بگوییم فارم کردن ارز چیا نیاز به انرژی زیادی ندارد زیرا بیشتر کار را هارد دیسک ها می کنند ولی باید پیوسته باشد و قطعی برق میتواند ضرر زیادی به فارمرها  وارد کند.

خرید سیستم گیم نت | خرید سیستم کافی نت
فروش قطعات دست دوم | فروش قطعات دست دوم اصفهان
تعمیر مانیتور | تعمیر ماینتور در اصفهان

بخش نظرات 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *