Skip to content

بیت کوین چیست؟

برای معرفی بیت کوین نیاز به بررسی و معرفی چند واژه مهم دیگه هم می باشد که بیشتر مواقع همراه بیت کوین می آیند.

ما در این مقاله سعی داریم تمامی این واژه هارا به صورت مختصر معرفی کنیم و در مقاله های جداگانه به صورت مفصل آنهارا توضیح خواهیم داد.

بیت کوین یک نوع رمز ارز است.

رمز ارز چیست؟

یک نوع ارز مجازی است که با فناوری رمزنگاری طراحی شده و اداره آن به صورت نامتمرکز است. رمزارز ها در اصل از راه فناوری بلاک چین (زنجیره بلوکی) امکان پذیر شده اند.

 
بلاک چین چیست؟

تکنولوژی بلاک چین سیستمی برای برای ثبت و ضبط کردن داده هایی است که نیازی به داشتن مدیر یا صاحب امتیاز ندارد. از نمونه داده های ثبت شده توسط بلاک چین می توان اسناد و قرار ها و از همه مهمتر تراکنش های بانکی را نام برد.

خوب حالا که با این مفاهیم آشنا شدیم وقت آن است بیشتر راجع بیت کوین بدانیم. بیت کوین از لحاظ فنی اولین پول دیجیتالی نامتمرکز است ، چون بدون بانک مرکزی یا هر گونه مرکز مدیریتی کار می کند.

این نوع شبکه p2p یا peer to peer  یا همتا به همتا می باشد ، که نشان دهنده این است که تراکنش ها بدون واسطه و مستقیم میان کاربران انجام می شود. که به وسیله فناوری رمزنگاری (Cryptography) بازبینی و در یک زنجیره بلوکی ضبط میشوند.

رمز نگاری چیست؟

رمزنگاری دانشی برای بررسی و شناخت اصول و همچنین روش های انتقال یا ضبط اطلاعات به صورت امن است.

بیت کوین و بلاک چین اختراع فردی به نام ساتوشی ناکاموتو می باشد که در سال 2009 به عنوان یک نرم افزار متن بازعرضه شد. طی این چند سال ارزش دلاری بیت کوین از چند صدم دلار به چند هزار دلار افزایش پیدا کرده است. این رمز ارز هیچ صاحب خاصی ندارد و فقط کاربران هستند که آن را اداره می کنند.

کامپیوتر های حسابداری و اداری گروه مهندسی لعل فام با وجود قطعات بسیار قدرتمند اما متناسب و خوش قیمت مخصوص حسابداران و مهندسان عزیز می باشد.

خرید سیستم گیم نت | خرید سیستم کافی نت
فروش قطعات دست دوم | فروش قطعات دست دوم اصفهان
تعمیر مانیتور | تعمیر ماینتور در اصفهان

بخش نظرات 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *