Skip to content

چرا بیت کوین اختراع شد؟

در سال 2008 آمریکا در بحران اقتصادی بزرگی فرو رفت که شروع آن بحران وام های مسکن بود  که به سرعت به کل ساختار اقتصادی آمریکا و حتی دنیا ضربه  بزرگی زد. خیلی اکارشناسان علت این اتفاق را بانکا و همچنین وال استریت میدانند که با سفته اوراق وام های مسکن را خرید و فروش می کردند  ، این امر باعث شد بسیاری از بانک ها ورشکسته و پول خیلی از مردم آمریکا از دست رفته و توان مالی وام گیرندگان کاهش یافت و این دلیلی بر پرداخت نکردن بدهی های خود به بانک ها شد و خیلی ها نیز خانه خود را از دست دادند. همین امر باعث این شد که دولت فدرال آمریکا اقدامک به چاپ پول کند که مشکلات بسیاری را به بار آورد و مردم نیز اعتماد خود را به دلار که همیشه ثابت و قابل اعتماد بود از دست دادند.

مشکل اصلی و ریشه ایی با ارز های متداول موضوع اعتماد است. ما باید به بانک های مرکزی اعتماد کنیم تا پول های خود را در اختیار آنها قرار دهیم اما تاریخچه پول پر از موارد نقیض و غیر قابل اعتماد بودن آنهاست. ما پول های خود را به بانک ها می دهیم تا آنها را برای ما نگه دارند و بتوانیم آنها را به صورت الکترونیکی انتقال دهیم. اما آنها با پول ما حباب های اعتباری ایجاد کرده بدون داشتن کسری از ذخیره پول ما را وام می دهند . ما باید فکری برای حفظ حریم خود در مقابل سرقت از حساب های خود کنیم.

ساتوشی ناکاموتو

ویژگی های کلیدی بیت کوین:

عدم نیاز به شخص ثالث :

برای انجام هرگونه معامله نیاز به واسطه می باشد که بانکها و موسسات مالی واسطه های خوبی بودند که با از دست رفتن اعتماد به آنها معاملات دچار مشکل می شد. و اما بیت کوین با ساختاری که توسط آن طراحی شده باعث برطرف شدن این نیاز گشته و با نگه داشتن پول در کیف پول بیت کوین (چه آنلاین و چه آفلاین) هر زمانی که نیازمند انجام تراکنش بودید تراکنش را انجام داده و رسید آن را در اختیار دو طرف معامله قرار می دهد.با این روش ما دیگر نیازی به طرف سوم یا واسطه نداریم.

عرضه بدون تورم و محدود :

طبق قانون طراح بیت کوین ساتوشی ناکاموتو تعداد بیت کوین های قابل استخراج یا ماین 21 میلیون واحد است ؛ این یعنی فرمول او برای ماینینگ بیت کوین دارای 21 میلیون جواب درست است که این امکان تقلب و خرابکاری را که با اضافه کردن جواب دروغ به شبکه است از بین میبرد.

دفتر کل شفاف :

یکی از خصوصیات اصلی بیت کوین و به طور کلی بلاک چین ساختار نگه داری کردن اطلاعات و تراکنش ها در دفتر کل است ، این بدان معنیست که هر عملی درون شبکه بیت کوین اعم از استخراج و ایجاد و انجام تراکنش ها در این دفتر ثبت می شود ؛ و ساختار این دفتر شفاف این است که تمام اطلاعات به صورت شفاف در اختیار همه قرار می گیرد و در همین حال به دلیل ساختار آدرس دهی  کیف پول های بیت کوین حریم شخصی افراد بسیار حفظ شده و تا خود فرد یا شرکت آدرس دریافت  و ارسال بیت کوین خود را اعلام نکند کسی از هویت آن و بیت کوین های درون آدرس کیف پولش با خبر نمی شود.

کامپیوتر های حسابداری و اداری گروه مهندسی لعل فام با وجود قطعات بسیار قدرتمند اما متناسب و خوش قیمت مخصوص حسابداران و مهندسان عزیز می باشد.

خرید سیستم گیم نت | خرید سیستم کافی نت
فروش قطعات دست دوم | فروش قطعات دست دوم اصفهان
تعمیر مانیتور | تعمیر ماینتور در اصفهان

بخش نظرات 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *